Utorok, 27. september 2022
Oblačno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Patrik Jány sa stal majstrom Európy, keď po dráme v nórskom Hamare ovládol vzduchovú pušku na 10 m

 Webnoviny  25. marec 2022  62
Patrik Jány sa stal majstrom Európy, keď po dráme v nórskom Hamare ovládol vzduchovú pušku na 10 m

25.3.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský reprezentant v športovej streľbe Patrik Jány sa stal premiérovo v kariére majstrom Európy. Na kontinentálnom šampionáte v nórskom Hamare ovládol vzduchovú pušku na 10 m, vo finále po dráme zdolal domáceho Henrika Larsena.

Patrik Jány sa do vyraďovacej časti dostal siedmou priečkou v kvalifikácii, neskôr sa stal víťazom štvorčlenného semifinále. Napokon sa dostal až do finále, v ktorom bol stav proti Nórovi Larsenovi vyrovnaný 14:14.

V rozhodujúcej rane slovenský reprezentant trafil 10,7, kým jeho súper len 10,2. Bronz napokon získal Chorvát Miran Maričič.

Dvadsaťštyriročný rodák z Banskej Štiavnice v rovnakej disciplíne získal zlato aj v roku 2019 na Svetovej univerziáde v talianskom Neapole a v prvej polovici novembra 2021 vyhral finále Svetového pohára v poľskom meste Vroclav.

V úvodných pretekoch SP v tejto sezóne v egyptskej Káhire ovládol ľubovoľnú malokalibrovku 3x 20 a druhý bol vo vzduchovej puške na 10 m. Na OH 2020 v japonskom Tokiu skončil Jány vo vzduchovej puške na 10 m siedmy, predtým v kvalifikácii obsadil 4. priečku.

Strelecký šampionát v Hamare vyvrcholí v nedeľu 27. marca

Viac k témam: Majstrovstvá Európy v športovej streľbe
Zdroj: Webnoviny.sk - Patrik Jány sa stal majstrom Európy, keď po dráme v nórskom Hamare ovládol vzduchovú pušku na 10 m © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.