Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Osaková v Miami zatočila so Serenou, 23-násobnej grandslamovej šampiónke povolila iba päť gemov
MIAMI 22. marca (WebNoviny.sk) - Americká tenistka Serena Williamsová sa už po 1. kole rozlúčila s hlavnou súťažou dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride.
Osaková bola extrémne nervózna
Bývalá svetová jednotka a osemnásobná miestna šampiónka na tomto prestížnom podujatí nestačila na Japonku Naomi Osakovú a za 77 minút jej podľahla 3:6, 2:6. Osaková (22. v renkingu WTA) potvrdila skvelú formu a po celkovom triumfe na predchádzajúcom turnaji elitnej kategórie Premier Mandatory v Indian Wells si predĺžila víťaznú sériu na osem stretnutí.
Odporúčame:
Osaková vo finále v Indian Wells povolila Kasatkinovej iba päť gemov
"Bola som extrémne nervózna, keď som vstupovala na dvorec. Mnohí to možno nevedia, ale Serena je moja obľúbená hráčka od detstva a už len nastúpiť proti nej bol splnený sen. Som veľmi vďačná a šťastná, že sa mi podarilo zvíťaziť," povedala 20-ročná Naomi Osaková v prvom rozhovore ešte na kurte, cituje ju oficiálny portál WTA.
Serena hrala v Miami na voľnú kartu
Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka S. Williamsová sa len pozvoľna vracia do súťažného diania po 14-mesačnej prestávke, keď si plnila materské povinnosti. V Miami hrala vďaka voľnej karte od organizátorov. Singlové tituly v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne získala v rokoch 2002, 2003, 2004, 2007, 2008, 2013, 2014, 2015.
Jednotkou "pavúka" v Miami je rumunská líderka singlového renkingu Simona Halepová, dvojkou Dánka Caroline Wozniacka, trojkou Španielka Garbine Muguruzová-Blancová a štvorkou Ukrajinka Elina Svitolinová.
Šampiónka si odnesie 1000 bodov do hodnotenia a prémiu 1 340 860 USD pred zdanením. Titul obhajuje Britka Johanna Kontová. Z predchádzajúcich víťaziek sú v hre aj Američanka Venus Williamsová (1998, 1999, 2001), Ruska Svetlana Kuznecovová (2006), a Poľka Agnieszka Radwanská (2012).
Viac k témam: Naomi Osaková, Serena Williamsová, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk - Osaková v Miami zatočila so Serenou, 23-násobnej grandslamovej šampiónke povolila iba päť gemov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“