Streda, 29. máj 2024
Mimoriadne správy

Organizátori pretekov Svetového pohára v Jasnej dostanú od Fondu na podporu športu sumu 765-tisíc eur

 Webnoviny  14. december 2023  160  
Organizátori pretekov Svetového pohára v Jasnej dostanú od Fondu na podporu športu sumu 765-tisíc eur

14.12.2023 (SITA.sk) - Organizátori pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej dostanú od Fondu na podporu športu (FNPŠ) príspevok 765-tisíc eur, pričom Zväz slovenského lyžovania (ZSL) žiadal 900-tisíc eur. FNPŠ poskytuje iba 20 percent z celkového rozpočtu podujatia.

Podľa prezidenta ZSL Martina Paška prostriedky umožnia organizovať preteky podľa požiadaviek Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) a zostávajúcu sumu doplnia partneri pretekov v Jasnej. Súčasťou dohody s FNPŠ je skutočnosť, že v prípade zisku ZSL vráti financie do fondu a budú k dispozícii na organizáciu iných podujatí.

O poskytnutí prostriedkov informovali vo štvrtok na brífingu štátny tajomník pre šport Ján Krišanda, riaditeľ kancelárie FNPŠ Radoslav Jenčuš a prezident ZSL Martin Paško.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Fond na podporu športu, prezident ZSL, štátny tajomník pre šport, svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2023/2024, Zjazdové lyžovanie
Zdroj: SITA.sk - Organizátori pretekov Svetového pohára v Jasnej dostanú od Fondu na podporu športu sumu 765-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.