Streda, 29. jún 2022
Prevažne slnečno  28,5 °C
Mimoriadne správy

Olympijský šampión v osemstovke David Rudisha do Tokia nepôjde, zvažuje skôr ukončenie kariéry

 Webnoviny  20. máj 2021  118
Olympijský šampión v osemstovke David Rudisha do Tokia nepôjde, zvažuje skôr ukončenie kariéry

20.5.2021 (Webnoviny.sk) - Dvojnásobný olympijský víťaz v behu na 800 m Keňan David Rudisha už tretie zlato spod piatich kruhov zrejme nepridá. Tento rok v Tokiu nebude obhajovať svoj triumf spred piatich rokov z Ria de Janeiro.

Tridsaťdvaročný Rudisha má permanentné problémy s natiahnutým stehenným svalom a jeho agent Michel Boeting pre AP potvrdil, že olympijské hry s určitosťou nestihne. Mužská osemstovka sa v Tokiu začne rozbehmi 31. júla.

Jeho svetový rekord stále platí


"Olympijské hry teraz neprichádzajú do úvahy. Reálne rozmýšľame skôr nad tým, či ešte má zmysel pokračovať v kariére alebo skončiť," uviedol Boeting v telefonickom rozhovore.

Rudisha súťažne nebehal od roku 2017. Jeho súčasné zranenie je spojené s chronickým zápalom sedacej kosti.

Fenomenálny Keňan počas svojho triumfu na OH 2012 v Londýne utvoril dodnes platný svetový rekord 1:40,91 min. Odvtedy sa tomuto času nikto nepriblížil na menej ako jednu sekundu.

Potrebuje pokoj na rozhodovanie


O štyri roky neskôr v Riu de Janeiro Rudisha obhájil zlato výkonom 1:42,15 min, svoju kariéru ozdobil aj dvoma zlatými medailami z majstrovstiev sveta v rokoch 2011 a 2015.

Podľa Boetinga zatiaľ nie je isté, či sa jeho klient chce sústrediť na účasť na MS 2022 v americkom Eugene.

"Jeho motiváciou v posledných rokoch bola iba olympiáda. Ťažko teda odhadnúť, či sa ešte bude chcieť zúčastniť aj na majstrovstvách sveta. Momentálne potrebuje pokoj na rozhodovanie o svojej ďalšej kariéry, či ešte vôbec chce zotrvať pri súťažnom behaní. Musí sa rozhodnúť slobodne bez vonkajších vplyvov," vysvetlil Boeting.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Olympijský šampión v osemstovke David Rudisha do Tokia nepôjde, zvažuje skôr ukončenie kariéry © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.