Nedeľa, 8. december 2019
Prevažne slnečno  2,1 °C
Mimoriadne správy

Olympijský medailisti pili alkohol v tréningovom centre, rýchlokorčuliari dostali dištanc

 Webnoviny  13. august 2019  46
Olympijský medailisti pili alkohol v tréningovom centre, rýchlokorčuliari dostali dištanc

13.8.2019 (Webnoviny.sk) - Olympijský medailisti Kim Tä-ju a Kim Čchol-min figurujú medzi päticou reprezentantov Kórejskej republiky v rýchlokorčuľovaní, ktorých na dva mesiace suspendovala Kórejská korčuliarska únia za požívanie alkoholických nápojov v priestoroch tréningového centra v Soule.

Piatich športovcov odhalili ešte 27. júna, pre uvedený trest prídu o účasť na tréningovom kempe v Kanade. Informácie priniesol portál ITG.

Stiahol nohavice kolegovi


Kim Tä-ju získal bronz na minuloročných ZOH v domácom prostredí v Pjongčangu na 1000 m, Kim Čchol-min bol súčasťou strieborného tímu v stíhačke družstiev na ZOH 2014 v ruskom letovisku Soči.

Nedávno zlatý z Pjongčangu Lim Hjo-džun v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe na 1500 m a bronzový na tretinovej vzdialenosti dostal dištanc za to, že pred členkami národného tímu stiahol nohavice mužskému kolegovi.

Tréner čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania


Najvážnejší prípad, ktorý v ostatnom období museli riešiť v kórejskom korčuliarskom prostredí, bolo fyzické napadnutie zlatej olympijskej medailistky v šortreku Šim Suk-hee niekdajším reprezentačným trénerom, ktorý tiež čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania.

V Kórejskej republike v tomto korčuliarskom športe padol aj krátkodobý zákaz činnosti za to, že športovec vstúpil do ubytovacej časti tréningového centra určeného pre športovkyne. Kim Je-džin, ktorá mu tento vstup umožnila, dostala pokarhanie a musela si odpracovať desať hodín v prospech centra.

Viac k témam: rýchlokorčuľovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Olympijský medailisti pili alkohol v tréningovom centre, rýchlokorčuliari dostali dištanc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.