Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Obhajca Dumoulin vyhral úvodnú časovku Giro d´Italia v Jeruzaleme, Froome sa do top 20 nedostal
JERUZALEM 4. júna (WebNoviny.sk) - Holandský cyklista Tom Dumoulin začal najlepším spôsobom cestu za obhajobou titulu na Giro d´Italia. Pretekár tímu Sunweb zvíťazil v úvodnej etape 101. ročníka týchto prestížnych pretekov z kategórie Grand Tour, ktorou bola individuálna časovka na 9,7 km v uliciach izraelského Jeruzalema.
Dumoulin jazdiaci v dúhovom drese úradujúceho majstra sveta zvíťazil s náskokom 2 sekúnd pred ďalším špecialistom na časovku Austrálčanom Rohanom Dennisom z tímu BMC Racing.
Odporúčame:
Favorit Giro d´Italia Froome v prípade víťazstva o titul nepríde ani po potvrdení salbutamolovej aféry
Rovnako manko 2 sekúnd si pripísal Belgičan Victor Campenaerts (Lotto Fix All), ktorý skončil na tretej priečke. Nečakane nízko, až na 21. pozícii, klasifikovali Brita Christophera Frooma.
Chce skompletizovať triumfy na Grand Tour
Štvornásobný víťaz Tour de France a šampión lanskej Vuelty prišiel na Giro d´Italia s ambíciou skompletizovať triumfy na pretekoch Grand Tour. Pod nie ideálny výkon Frooma sa zrejme podpísal aj pád na predpoludňajšej prípravnej jazde pred popoludňajšou časovkou.
"V posledných dňoch som sa cítil dobre, štart mi vyšiel. Takto som si to želal. Získal som aj sekundy na ostatných favoritov. Je to perfektné. Trať bola technická, ale sedelo mi to. Cieľ bol vyhrať prvú etapu a získať ružový dres a som rád, že to vyšlo. Predo mnou sú však tri náročné týždne," uviedol Tom Dumoulin v prvej televíznej reakcii.
Odporúčame:
Peter Sagan sa nepredstaví na pretekoch Giro d´Italia, v zostave chýba aj Rafal Majka
Stoprvá edícia Giro d´Italia sa v piatok 4. mája začala krátkou časovkou na 9,7 km a po 3563 km vyvrcholí v nedeľu 27. mája kritériom na 115 km v uliciach Ríma. Na trase bude osem horských dojazdov do kopca vrátane štyroch v záverečnom týždni pretekov.
Štart pretekov mimo Európy
Chýbať nebude jedno z najstrmších a najobávanejších stúpaní na európskych cestách Monte Zoncolán (cyklistická stena s pasážami so sklonom vyše 18%), kde bude cieľ 14. etapy, či tri náročné alpské etapy s koncovkami na Prato Nevoso, Jafferau a Cervinii.
Vôbec po prvý raz v histórii sa stalo, že Giro d´Italia odštartovala na izraelskom území a že preteky prestížnej Grand Tour (Giro d´Italia, Tour de France, Vuelta) sa presunuli mimo Európu. Okrem úvodnej krátkej časovky aj ďalšie dve etapy povedú Izraelom s cieľovými mestami Tel Aviv a Eilat. Už v sobotu čaká na pelotón 167 km na ceste medzi Haifou a Tel Avivom.
Giro d´Italia 2018
- piatok:
1. etapa - individuálna časovka (Jeruzalem - Jeruzalem, 9,7 km): 1. Tom Dumoulin (Hol.) Sunweb 12:02 min, 2. Rohan Dennis (Aus.) BMC Racing Team +2 s, 3. Victor Campenaerts (Belg.) Lotto Fix All +2, 4. José Gonçalves (Portug.) Kaťuša-Alpecin +12 s, 5. Alex Dowsett (V. Brit.) Katuša-Alpecin +16, 6. Pello Bilbao (Šp.) Astana +18, 7. Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott +20,... 9. Tony Martin (Nem.) Kaťuša-Alpecin +27,... 21. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +37.
Poradie po 1. etape: 1. Tom Dumoulin (Hol.) Sunweb 12:02 min, 2. Rohan Dennis (Aus.) BMC Racing Team +2 s, 3. Victor Campenaerts (Belg.) Lotto Fix All +2, 4. José Gonçalves (Portug.) Kaťuša-Alpecin +12 s, 5. Alex Dowsett (V. Brit.) Katuša-Alpecin +16, 6. Pello Bilbao (Šp.) Astana +18, 7. Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott +20,... 9. Tony Martin (Nem.) Kaťuša-Alpecin +27,... 21. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +37.
Viac k témam: Chris Froome, cyklistika, Giro d´Italia, Tom Dumoulin
Zdroj: Webnoviny.sk - Obhajca Dumoulin vyhral úvodnú časovku Giro d´Italia v Jeruzaleme, Froome sa do top 20 nedostal © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia