Pondelok, 26. september 2022
Zamračené  10,1 °C
Mimoriadne správy

Nový ročník Tipos extraligy by sa mal začať 24. septembra, kluby navrhujú opätovné zavedenie baráže

 Webnoviny   7. jún 2021  120
Nový ročník Tipos extraligy by sa mal začať 24. septembra, kluby navrhujú opätovné zavedenie baráže

7.6.2021 (Webnoviny.sk) - Najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipos extraliga by sa v novom ročníku mala začať 24. septembra 2021. Slovenskému zväzu ľadového hokeja odporučila tento termín väčšina účastníkov extraligy.

Po vzájomnej dohode na spoločnom stretnutí extraligové kluby požiadali vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja ako organizátora najvyššej súťaže, aby do svojich dokumentov a predpisov pre sezónu 2021/22 implementoval okrem návrhu termínovej listiny aj ďalšie úpravy a návrhy.

Nová súťaž nevznikne


"Kluby sa v stanovenom termíne prihlásili do Tipos extraligy 2021/2022, čo vyvrátilo akékoľvek medializované špekulácie o vzniku novej súťaže v budúcom súťažnom ročníku. V záujme postupného skvalitňovania úrovne slovenského hokeja odporučila väčšina účastníkov, aby naďalej platilo obmedzenie pre počet zahraničných hráčov na zápasových súpiskách. Do jedného duelu by opäť mohlo zasiahnuť maximálne sedem legionárov. Extraliga by naďalej nebola uzatvorená, víťaz Slovenskej hokejovej ligy by však nemal v nasledujúcej sezóne garantovaný priamy postup medzi elitu," píše sa v tlačovej správe Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK).

"Kluby navrhujú opätovné zavedenie baráže medzi posledným tímom z najvyššej súťaže a víťazom SHL s cieľom neustáleho zvyšovania športovej úrovne Tipos extraligy," dopĺňa sa k možnej zmene formátu baráže o účasť v najvyššej súťaži.

Väčšina klubov sa zhodla na odporúčaní pre vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja upraviť licenčné predpisy a súťažné poriadky tak, aby licenciu na účasť v najvyššej súťaži mohli vlastniť len obchodné spoločnosti, teda spoločnosti s ručením obmedzeným či akciové spoločnosti.

Združenie je zvýhodňované


Z pohľadu klubov je účastník, ktorý vystupuje ako občianske združenie, zvýhodňovaný v porovnaní s ostatnými. Taktiež sa v kluboch vystupujúcich ako občianske združenia vytvára riziko nestáleho zázemia v prípade personálnych zmien na úrovni vedenia jednotlivých miest.

Takéto pravidlo bolo zavedené už v minulosti a platilo do sezóny 2018/2019. Rovnaká úprava platí aj v Českej republike či v súťažiach Slovenského futbalového zväzu, v tej najvyššej môžu pôsobiť iba akciové spoločnosti.

Väčšina klubov Tipos extraligy zároveň požiadala SZĽH, aby pri udeľovaní licencie na novú sezónu odstránil nerešpektovanie zmluvy zo strany účastníka extraligy HC Slovan Bratislava.

"Medzi očakávaniami väčšiny klubov je implementácia moderných prvkov z iných špičkových profesionálnych súťaží v Európe a skvalitňovanie, vzdelávací proces a profesionalizácia rozhodcov, vrátane šéfa komisie rozhodcov. Kluby zároveň pozvali vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja na spoločné stretnutie do Zvolena, ktoré sa uskutoční v stredu 9. júna 2021. Témou stretnutia bude príprava najbližšej extraligovej sezóny," dodáva APHK v tlačovej správe.

Viac k témam: Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Nový ročník Tipos extraligy by sa mal začať 24. septembra, kluby navrhujú opätovné zavedenie baráže © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.