Sobota, 25. máj 2024
Mimoriadne správy

Novak Djokovič dostal fľašou po hlave od fanúšika, na druhý deň už nosil v Ríme prilbu (video)

 Webnoviny  11. máj 2024  127  
Novak Djokovič dostal fľašou po hlave od fanúšika, na druhý deň už nosil v Ríme prilbu (video)

11.5.2024 (SITA.sk) - Srbský tenista Novak Djokovič sa po takmer mesačnej prestávke uviedol na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme hladkou výhrou nad Francúzom Corentinom Moutetom 6:3, 6:1, ale zápas mal pre svetovú jednotku nepríjemnú dohru. Jednému z fanúšikov, ktorí ho žiadali o podpis pri odchode z areálu, vypadla z batohu hliníková fľaša s vodou, a zasiahla Djokoviča do temena hlavy.

Neprišiel na pozápasovú tlačovku


Najlepší tenista sveta si vzápätí položil obe ruky na hlavu a schúlil sa k zemi. Neskôr v sprievode ochrankára odišiel tunelom do šatne."Pri odchode z dvorca Novaka Djokoviča zasiahla do hlavy fľaša s vodou, keď podpisoval autogramy. Dostal lekársku pomoc, opustil športový areál Foro Italico a vrátil sa do svojho hotela. "Jeho stav nie je dôvodom na obavy," uviedli organizátori vo vyhlásení.

Hrčka na hlave a zlé psychické rozpoloženie boli dôvody toho, že 36-ročný tenista neprišiel na pozápasovú tlačovú konferenciu. Neskôr však upokojil svojich fanúšikov reakciu na sociálnej sieti X. "Ďakujem za všetky starostlivé správy. Odpočívam v hoteli s ľadovým obkladom na hlave, ale vidíme sa v nedeľu na dvorci," napísal Djokovič.

Na hlave trochu krvi


Hovorca Talianskej tenisovej federácie Alessandro Catapano uviedol, že Djokovič mal na hlave trochu krvi, ale stehy neboli potrebné.

"Bol naštvaný, ale zdá sa, že je v poriadku," povedal Catapano. "Sme tiež veľmi rozrušení z toho, čo sa stalo, a snažíme sa zistiť, kto to bol. Polícia nás požiadala o informácie, ale osoba, ktorá to urobila, už odišla a je ťažké ju vypátrať," dodal Catapano.

Djokovič sa pripravuje na obhajobu titulu na Roland Garros, ktorý sa začne 26. mája. V nedeľu v Ríme by mal nastúpiť na zápas 3. kola proti Čiľanovi Alejandrovi Tabilovi.

Viac k témam: ATP Masters 1000, Rím
Zdroj: SITA.sk - Novak Djokovič dostal fľašou po hlave od fanúšika, na druhý deň už nosil v Ríme prilbu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.