Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Nemeckí sánkari obhájili v tímovej súťaži olympijské zlato, Slováci Vaverčák so Zmijom sa v koryte prevrátili
10.2.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenskí sánkari nedokončili štvrtkovú tímovú súťaž na ZOH 2022 v čínskom Pekingu. Zostava SR v zložení Katarína Šimoňáková, Jozef Ninis a Tomáš Vaverčák s Matejom Zmijom tak nefiguruje medzi klasifikovanými výbermi, štartovalo ich spolu 14.
V mimoriadne dramatickom závere sa zo zisku zlata tešia Nemci, druhú priečku so stratou 8 stotín sekundy obsadili Rakúšania a bronz putuje do Lotyšska (+0,948 s).
Rovnaký nemecký tím opäť uspel
Nemci v Pekingu obhájili zlato z tímovej súťaže z Pjongčangu 2018 v rovnakom zložení, pričom v Číne všetci členovia nemeckej štafety získali v individuálnych súťažiach zlato.
Za Nemcov začínala Natalie Geisenbergerová a skúsená 35-ročná Mníchovčanka strácala na rakúsky výber. Na prvú priečku Nemcov nedostal ani Johannes Ludwig a podarilo sa to až dvojici Tobias Wendl, Tobias Arlt.
Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu
Geisenbergerová aj Wendl s Arltom sú tak už šesťnásobní olympijskí šampióni, keďže zlato brali vo svojich individuálnych súťažiach aj medzi tímami aj v Soči 2014 aj v Pjongčangu 2018.
Ludwig má na svojom konte tri zlaté medaily, keďže do Vancouveru 2010 ani Soči 2014 sa nekvalifikoval a v Pjongčangu bral medzi jednotlivcami "až" bronz.
Ninis vytiahol Slovákov na prvé miesto
Slováci vo štvrtok štartovali so sedmičkou a Katarína Šimoňáková po svojom úseku nestrácala veľa na dovtedy vedúcich Poliakov. Skúsený Jozef Ninis, pre ktorého je Peking už piatou olympiádou, dokonca vytiahol slovenský tím na priebežnú prvú priečku.
Tomášovi Vaverčákovi s Matejom Zmijom však ich jazda nevyšla, do viacerých zákrut nevchádzali v správnom okamihu a získaný náskok stratili. Napokon ani neprišli do cieľa, keďže v dolnej pasáži sa preklopili a v ľadovom koryte zastali tesne pred koncom trate.
Slováci na ZOH štartovali v tímovej súťaži sánkarov aj v Soči 2014 a Pjongčangu 2018. V Kórejskej republike Šimoňáková, Ninis a dvojica Marek Solčanský s Karolom Stuchlákom obsadili 11. priečku.
V Rusku zase Viera Gbúrová, Ninis a duo Jozef Petrulák s Mariánom Zemaníkom skončili na 10. pozícii.
Viac k témam: Sánkovanie, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemeckí sánkari obhájili v tímovej súťaži olympijské zlato, Slováci Vaverčák so Zmijom sa v koryte prevrátili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová