Pondelok, 3. október 2022
Väčšinou jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Nečakane dlhá vianočná prestávka v NHL potrvá ešte o jeden deň dlhšie

 Webnoviny  25. december 2021  118
Nečakane dlhá vianočná prestávka v NHL potrvá ešte o jeden deň dlhšie

25.12.2021 (Webnoviny.sk) - Nečakane dlhá vianočná prestávka v NHL potrvá ešte o jeden deň dlhšie. Vedenie súťaže odložilo pre rýchlo sa šíriaci nový variant koronavírusu aj kompletný pondelkový program so 14 zápasmi a hrať sa po novom začne až v utorok 28. decembra.

Variant omikron


V zámorskej hokejovej profilige sa nehrá od 22. decembra, v aktuálnej sezóne neodohrali v pôvodnom termíne už 64 zápasov.

Viac o téme: Koronavírus


A to aj napriek tomu, že liga sa pred mesiacom chválila takmer stopercentnou zaočkovanosťou hráčov a údajne minimálnym rizikom nákazy. Oveľa nákazlivejší variant omikron však toto odvážne vyhlásenie poslal do minulosti.

"Jednotlivé mužstvá sa budú môcť vrátiť k tréningu už v nedeľu 26. decembra, ale všetci hráči musia spĺňať prísne protokoly o pravidelnom testovaní. Bližšie informácie o návrate do súťažného diania oznámime do konca tohto týždňa," uviedlo vedenie NHL na svojom webe.

Výhodný kompromis


Aktuálna situácia si už vyžiadala svoju vysokú daň v podobe zrušenia účasti hráčov z NHL na zimných olympijských hrách v Pekingu. Pôvodne plánované prerušenie sezóny v termíne 6. až 22. februára 2022 bude slúžiť na odohranie veľkého množstva odložených zápasov.

"Určite doprajeme hráčom aj voľno v rámci pôvodnej dohody vo februárovom termíne. Máme na čom pracovať. Myslím si, že po dohode s hráčskou asociáciou dosiahneme výhodný kompromis tak, aby sa odohrali odložené zápasy a zároveň mali hokejisti aj čas na oddych," uviedol zástupca komisára NHL Bill Daly.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, NHL, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk - Nečakane dlhá vianočná prestávka v NHL potrvá ešte o jeden deň dlhšie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.