Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  23,7 °C
Mimoriadne správy

NBA by novú sezónu mohla začať ešte pred Vianocami, rozhodnutie možno padne čoskoro

 Webnoviny  24. október 2020  99
NBA by novú sezónu mohla začať ešte pred Vianocami, rozhodnutie možno padne čoskoro

24.10.2020 (Webnoviny.sk) - Najvyšší predstavitelia zámorskej basketbalovej NBA a vlastníci klubov rokujú o možnom začiatku nového ročníka 2020/2021 ešte v decembrovom termíne. Pôvodne sa špekulovalo, že nová sezóna NBA by mohla odštartovať 18. januára 2021, nakoniec to však môže byť ešte pred tohtoročnými vianočnými sviatkami.

Skrátená základná časť


Ako prostredníctvom twitteru informoval Adrian Wojnarowski z televíznej stanice ESPN, existuje šanca, že NBA 2020/2021 sa začne 22. decembra, pričom základná časť by mohla byť skrátená na 72 zápasov.

To by hráčom zo zámorskej profiligy umožnilo zúčastniť sa na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu.

Wojnarowski tiež uviedol, že v nadchádzajúcej sezóny sa možno neuskutoční tradičný All-Star víkend.

Dohrávka v bubline


Presný začiatok nového ročníka by mohol byť známy v najbližších dňoch, keďže komisár NBA Adam Silver hráčom sľúbil, že ich na dátum štartu upozorní zhruba v osemtýždňovom predstihu.

Predchádzajúca sezóna 2019/2020, ktorú v marci prerušila pandémia koronavírusu, sa dohrala v tzv. floridskej bubline.

Šampiónmi sa stali hráči Los Angeles Lakers, ktorí vo finálovej sérii triumfovali nad mužstvom Miami Heat 4:2 na zápasy.

Viac k témam: NBA
Zdroj: Webnoviny.sk - NBA by novú sezónu mohla začať ešte pred Vianocami, rozhodnutie možno padne čoskoro © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.