Streda, 21. november 2018
Oblačno  2,9 °C
Mimoriadne správy

Nadal podstúpil artroskopickú operáciu a dúfa v návrat na kurty v úvode budúcej sezóny

 Webnoviny   8. november 2018  24
Nadal podstúpil artroskopickú operáciu a dúfa v návrat na kurty v úvode budúcej sezóny

LONDÝN 8. novembra (WebNoviny.sk) - Španielsky tenista Rafael Nadal v pondelok úspešne podstúpil artroskopickú operáciu členku. Jeho chirurg Angel Ruíz Cotorro potvrdil, že všetko prebehlo podľa plánov.

Svetová tenisová dvojka sa tak nezúčastní na koncoročnom turnaji ATP Finals v Londýne. V aktuálnom kalendárnom roku si už súťažný zápas nezahrá. Oznámil to na sociálnej sieti Facebook.

"Píšem tieto slová, aby som oznámil koniec svojej súťažnej sezóny. Bol to pre mňa komplikovaný rok. Vždy, keď som toho bol schopný, hral som s najvyšším nasadením, zbrzdili ma však zranenia. Chcel som sa v závere sezóny zúčastniť na turnaji Masters v Paríži a rovnako aj na finálovom turnaji v Londýne. Bohužiaľ, dostavili sa problémy s pravým členkom, ktoré si vyžadovali operáciu. Pravdou je, že som o nich vedel už dávnejšie a z času na čas ma to trápilo. Nakoľko mi toto zranenie neumožňuje hrať v Londýne, využijem zvyšok roka na regeneráciu, aby sa podobné problémy nedostavili v budúcnosti. Dúfam, že v úvode nasledujúcej sezóny už budem naplno zdravý," napísal Nadal.

Viac k témam: Rafael Nadal
Zdroj: Webnoviny.sk - Nadal podstúpil artroskopickú operáciu a dúfa v návrat na kurty v úvode budúcej sezóny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.