Sobota, 4. máj 2024

Na veľkom mostíku v Innsbrucku dominovali Nemci, prvé dve priečky získali Eisenbichler a Geiger

Webnoviny  23. február 2019  305

INNSBRUCK 23. februára (WebNoviny.sk) - Nemecký skokan na lyžiach Markus Eisenbichler si suverénnym spôsobom vybojoval zlatú medailu v sobotňajších individuálnych pretekoch mužov na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v rakúskom Innsbrucku.

Najväčší úspech v kariére

Dvadsaťsedemročnému rodákovi zo Siegsdorfu (nar. 3. apríla 1991), ktorý bol po prvom kole ešte druhý, na veľkom mostíku HS-130 namerali 131,5 a 135,5 metra, za čo získal výslednú známku 279,4 bodu.

Eisenbichler dosiahol najväčší úspech v kariére, hoci na MS už raz stál na najvyššom stupienku - pred dvoma rokmi vo fínskom Lahti v súťaži miešaných družstiev.

Druhé miesto získal tiež Nemec

Úspech nemeckých reprezentantov podčiarkol druhým miestom Karl Geiger, ktorý mal na krajana výrazný odstup 12,1 bodu. Tretiu priečku na Bergiseli obsadil Švajčiar Killian Peier (266,1 b.), ktorý senzačne viedol po prvom kole. Poradie na medailových pozíciach bolo rovnaké ako v piatkovej kvalifikácii.

Dominátor tejto zimy a líder Svetového pohára Rjoju Kobajaši z Japonska sa v sobotňajšej zaujímavej súťaži musel uspokojiť s nepopulárnou štvrtou priečkou (262,0 b.), piaty bol trojnásobný olympijský víťaz Kamil Stoch z Poľska (259,4 b.) a domáci miláčik, obhajca prvenstva z ostatných MS 2017 Stefan Kraft skončil šiesty (256,1 b.). Slovensko nemá medzi mužmi v skokanských súťažiach zastúpenie.

Majstrovstvá sveta 2019 v klasických lyžiarskych disciplínach

•  skoky na lyžiach - Seefeld (Rak.) - sobotňajšie výsledky

Muži

Individuálna súťaž na veľkom mostíku HS-130 v Innsbrucku - 1. Markus Eisenbichler 279,4 bodu (131,5 m/135,5 m), 2. Karl Geiger (obaja Nem.) 267,3 (131 m/130,5 m), 3. Killian Peier (Švaj.) 266,1 (131 m/129,5 m), 4. Rjoju Kobajaši (Jap.) 262,0 (133,5 m/126,5 m), 5. Kamil Stoch (Poľ.) 259,4 (128,5 m/129,5 m), 6. Stefan Kraft (Rak.) 256,1 (130 m/126,5 m)

Viac k témam: majstrovstvá sveta, skoky na lyžiach
Zdroj: Webnoviny.sk - Na veľkom mostíku v Innsbrucku dominovali Nemci, prvé dve priečky získali Eisenbichler a Geiger © SITA Všetky práva vyhradené.