Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Na RG už v 1. kole dvojhry žien súboj Schmiedlovej proti Kučovej, Molčan opäť vyzve Coriu
Webnoviny 20. máj 2022 531
20.5.2022 (Webnoviny.sk) - Už v 1. kole dvojhry žien v hlavnej súťaži na druhom grandslalomovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži na seba narazia dve Slovenky. Žreb spojil proti sebe Kristínu Kučovú a Annu Karolínu Schmiedlovú.
Súpera pozná aj Alex Molčan, ktorého v úvodnom súboji na RG čaká Argentínčan Federico Coria, nad ktorým zvíťazil vo štvrtok vo štvrťfinále turnaja ATP vo francúzskom Lyone. Šancu na hlavnú súťaž má ešte Norbert Gombos, ktorého v piatok čaká finále kvalifikácie proti Holanďanovi Timovi van Rijthovenovi.
Kučová so Schmiedlovou odohrali medzi ženami štyri vzájomné stretnutia a v troch prípadoch sa tešila z triumfu Kučová, ktorá uspela v oboch dueloch na antuke (Bol 2016 a Bukurešť 2014). Na tvrdom povrchu je bilancia oboch hráčok vyrovnaná, keď v Sydney 2015 triumfovala Schmiedlová a vlani v Miami zvíťazila Kučová.
Alex Molčan vlani prehral obe stretnutia s Coriom, keď nepochodil na challengeroch v Prostějove a Oeirase. Vo štvrtok sa súperovi revanšoval a postúpil cez neho už do semifinále podujatia v Lyone. V prípade prieniku do 2. kola RG nastúpi slovenský tenista proti víťazovi duelu Novak Djokovič (Srb.-1) - Jošihito Nišioka (Jap.).
Ak by sa konal zápas Djokovič - Molčan, šlo by o súboj bývalého a súčasného zverenca slovenského trénera Mariána Vajdu. Ten aktuálne vedie Molčana, no predtým k 20 grandslamovým titulom dotiahol Djokoviča.
Viac k témam: grandslamový turnaj, Roland Garros
Zdroj: Webnoviny.sk - Na RG už v 1. kole dvojhry žien súboj Schmiedlovej proti Kučovej, Molčan opäť vyzve Coriu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile