Utorok, 21. september 2021
Zamračené  6,2 °C
Mimoriadne správy

Na olympiáde v Tokiu pribudli ďalší nakazení účastníci, počet prípadov tak prekročil stovku

 Webnoviny  23. júl 2021  36
Na olympiáde v Tokiu pribudli ďalší nakazení účastníci, počet prípadov tak prekročil stovku

23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Organizátori olympijských hier v Tokiu v piatok oznámili 19 nových prípadov nákazy koronavírusom v súvislosti s OH 2020. V tejto sume sú zarátaní traja športovci zo zahraničia a 16 prípadov sa týka novinárov a obslužného personálu. Až trinásť nových pozitívnych vzoriek sa vyskytlo v Tokiu, zostávajúcich šesť v ďalších dvoch dejiskách olympijských súťaží v Čibe a Kanagawe.

Viac o téme: Koronavírus


Na väčšinu týchto prípadov sa vzťahuje povinná 14-dňová karanténa. Celkový počet pozitívnych testov na ochorenie COVID-19 u ľudí, ktorí sa pohybujú na olympijskej scéne, od 1. júla stúpol na stodesať. Informuje o tom oficiálny web OH 2020.

Fanúšikovia budú chýbať


Piatkovým slávnostným ceremoniálom na Národnom štadióne v Tokiu otvoria Hry XXXII. olympiády. Na tribúnach vynoveného 68-tisícového stánku budú chýbať fanúšikovia tak ako počas celých hier v meste, kde platí núdzový stav v súvislosti so šírením koronavírusu.

Na tribúny sa dostane približne len 950 ľudí, budú to organizační pracovníci plus akreditovaní zástupcovia médií z celého sveta.

Na ceremoniál nemôžu ani tréneri


Priamo na ploche hlavného tokijského športového stánku budú pod vlajkami svojich krajín defilovať športovci a tiež tam budú herci a speváci účinkujúci v kultúrnom programe, ktorý bude súčasťou slávnosti otvorenia hier.

Účasť na ceremoniáli bude zakázaná nielen pre obyčajných fanúšikov, ale aj pre trénerské štáby a ďalších členov realizačných tímov športovcov.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)Viac k témam: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Na olympiáde v Tokiu pribudli ďalší nakazení účastníci, počet prípadov tak prekročil stovku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.