Utorok, 21. september 2021
Malá oblačnosť  5,7 °C
Mimoriadne správy

Na olympiáde v Tokiu dochádza k rozsiahlemu sexuálnemu obťažovaniu novinárok, tvrdí americká reportérka

 Webnoviny   6. august 2021  37
Na olympiáde v Tokiu dochádza k rozsiahlemu sexuálnemu obťažovaniu novinárok, tvrdí americká reportérka

6.8.2021 (Webnoviny.sk) - Na olympijských hrách v japonskom Tokiu dochádzalo k rozsiahlemu sexuálnemu obťažovaniu novinárok. Ako uviedol web metro.co.uk, tvrdí to športová reportérka americkej televíznej stanice Fox Sports Laura Okminová.

Zdesená z mužov


Skúsená novinárka pôsobí v spomenutom médiu od roku 2002. Pokrýva predovšetkým tamojšie zámorské súťaže NFL, NBA a MLB, ale aj najväčší športový sviatok - olympijské hry. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter prezradila, že niektoré žurnalistky na podujatiach pod piatimi kruhmi trpia.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)


Online prenos (minúta po minúte)


"Olympijské spravodajstvo znamená dlhé hodiny na cestách,“ uviedla na spomenutej sociálnej sieti. Dodala, že je zdesená z mužov, ktorí ju pozývajú do svojich izieb.


Podeľte sa o svoje príbehy


"Zvládam to a ľahko ich sfúknem. Nezvládam však, ako sa ku mne správajú po tom, keď ich odmietnem. Máte pre mňa nejakú radu, ako si udržať moje sebavedomie?“ podotkla.

Novinárkam s podobným osudom odkázala, aby si takýmito skúsenosťami neprechádzali samé. "Nedovoľte nikomu, aby vám vstúpil do hlavy a dotkol sa vášho sebavedomia. Podeľte sa o svoje príbehy,“ vyzvala Laura Okminová potenciálne obete sexuálneho obťažovania.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, novinárka, sexuálne obťažovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Na olympiáde v Tokiu dochádza k rozsiahlemu sexuálnemu obťažovaniu novinárok, tvrdí americká reportérka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.