Sobota, 24. júl 2021
Jasno  16,1 °C
Mimoriadne správy

Na mape Formuly 1 sa objaví nové miesto, v budúcom roku by sa malo pretekať aj v americkom Miami

 Webnoviny  18. apríl 2021  42
Na mape Formuly 1 sa objaví nové miesto, v budúcom roku by sa malo pretekať aj v americkom Miami

18.4.2021 (Webnoviny.sk) - Budúcosezónna edícia motoristickej formuly 1 bude obsahovať aj preteky v americkom Miami. Termín konania zatiaľ nie je známy, no vedenie "efjednotky" má práva na organizáciu podujatia v tomto meste na Floride v priebehu desiatich rokov. Informovala o tom oficiálna stránka seriálu F1.

Veľká cena sa v Miami bude konať na trati dlhej 5,41 kilometra, ktorá povedie okolo Hard Rock Stadium, domovského stánku tímu NFL Miami Dolphins. Pridá sa tak k súčasnej VC USA v texaskom Austine. "Spojené štáty pre nás predstavujú kľúčový trh pre našu expanziu," vyhlásil prezident a výkonný riaditeľ F1 Stefano Domenicali.

"Budeme úzko spolupracovať s ľuďmi z Hard Rock Stadium i FIA (Medzinárodná automobilová federácia, pozn.), aby sme zabezpečili, že tento okruh prinesie vzrušujúce preteky a zanechá pozitívny a trvalý prínos pre ľudí v miestnej komunite," dodal Domenicali. Pôvodný plán pretekov F1 v Miami obsahoval trať vedúcu po moste cez mestský záliv.

Proti však boli miestni politici i obyvatelia. Konečný plán trate schválila radnica v Miami minulý týždeň, pričom bude mať minimálny dopad na miestne obyvateľstvo a životné prostredie. Miami bude v poradí 11. miestom v USA, kam zavíta kráľovná motoristického športu. V minulosti organizovali preteky F1 mestá Indianapolis, Sebring, Riverside, Watkins Glen, Long Beach, Las Vegas, Detroit, Dallas, Phoenix a Austin.

Viac k témam: F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk - Na mape Formuly 1 sa objaví nové miesto, v budúcom roku by sa malo pretekať aj v americkom Miami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.