Utorok, 2. marec 2021
Jasno  4,1 °C
Mimoriadne správy

MS v hokeji 2020 v máji nebudú, IIHF rozhodla o ich zrušení

 Webnoviny  21. marec 2020  108
MS v hokeji 2020 v máji nebudú, IIHF rozhodla o ich zrušení

21.3.2020 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v sobotu popoludní definitívne zrušila na máj naplánované majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku. Dôvodom je pandémia koronavírusu Informáciu zverejnila na svojom oficiálnom webe. Svetový šampionát mali hostiť mestá Zürich a Lausanne od 8. do 24. mája. Na turnaji mala štartovať aj slovenská reprezentácia.

"Pre medzinárodnú hokejovú rodinu je to tvrdá realita, ktorú však musíme akceptovať. Koronavírus je globálny problém a vyžaduje si veľké úsilie vládnych orgánov na boj proti jeho šíreniu. IIHF musí urobiť všetko, čo je v jej silách, aby podporila tento boj. Šport musíme teraz odložiť bokom a podporovať príslušné orgány a celú hokejovú rodinu,“ uviedol prezident IIHF René Fasel.

Viac o téme: Koronavírus


Počas aktuálneho týždňa IIHF zrušila aj dva turnaje nižšej I. divízie majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré sa mali konať na prelome apríla a mája v poľských Katoviciach a slovinskej Ľubľane (27.4. - 4.5.). Rada IIHF na "online" telefonickej konferencii zatiaľ neprijala definitívne rozhodnutie o konaní či nekonaní šampionátu elitnej kategórie, ktorý sa má uskutočniť od 8. do 24. mája vo švajčiarskych mestách Lausanne a Zürich.

Viac k témam: IIHF Medzinárodná hokejová federácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - MS v hokeji 2020 v máji nebudú, IIHF rozhodla o ich zrušení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.