Utorok, 21. máj 2024
Slabý dážď  19,3 °C
Mimoriadne správy

Mnoho členov Medzinárodného olympijského výboru chce na jeho čele naďalej Bacha. Zmenia pre neho olympijskú chartu?

 Webnoviny  15. október 2023  189  
Mnoho členov Medzinárodného olympijského výboru chce na jeho čele naďalej Bacha. Zmenia pre neho olympijskú chartu?

15.10.2023 (SITA.sk) - Viacerí delegáti Medzinárodného olympijského výboru (MOV) vyzvali na zasadnutí v indickom Bombaji k tomu, aby súčasný prezident organizácie Thomas Bach mohol zostať na čele MOV aj po roku 2025, keď mu skončí súčasný mandát.

Podľa mnohých by 69-ročný rodák z nemeckého Würzburgu mal naďalej viesť MOV. „Musíme sa ďalej spoliehať na líderstvo, ktoré ste ukázali,“ vyhlásil člen MOV Luis Mejia Oviedo z Dominikánskej republiky.

Hoci Bach nikdy verejne nežiadal o predĺženie mandátu, v medzinárodných športových kruhoch sa o tejto možnosti šuškalo už od roku 2021.

„Nemôžem poprieť, že to nezasiahlo moje srdce,“ povedal Bach, no pripomenul, že obmedzenie funkčného obdobia MOV je zakotvené v knihe pravidiel a princípov MOV.

Predĺženie mandátu by si vyžadovalo zmeny v olympijskej charte. „Som veľmi lojálny k olympijskej charte,“ povedal nemecký právnik. „Byť spoluautorom tejto olympijskej charty ma vedie k ešte väčšej lojálnosti.“

Viac k témam: Prezident Medzinárodného olympijského výboru
Zdroj: SITA.sk - Mnoho členov Medzinárodného olympijského výboru chce na jeho čele naďalej Bacha. Zmenia pre neho olympijskú chartu? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.