Utorok, 27. september 2022
Oblačno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Mike Tyson po bitke v lietadle skončil bez obvinenia, napadnutý muž ho obťažoval

 Webnoviny  11. máj 2022  64
Mike Tyson po bitke v lietadle skončil bez obvinenia, napadnutý muž ho obťažoval

11.5.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalý americký boxer Mike Tyson vyviazol z nedávneho incidentu v lietadle zo San Fransica bez obvinenia. Aktuálne 55-ročný niekdajší elitný pästiar v apríli "uštedril" niekoľko rán päsťou do tváre mužovi, ktorý ho obťažoval na palube lietadla. Príslušné autority sa po preskúmaní detailov rozhodli prípad uzavrieť bez postihov voči Tysonovi.

Spravili tak s prihliadnutím na okolnosti, ktoré sprevádzali konfrontáciu. Zástupcovia spoločnosti Tyson krátko po incidente uviedli, že boxer mal v lietadle konflikt s agresívnym pasažierom, ktorý ho obťažoval a hodil po ňom fľašu s vodou.

Po viac ako mesiaci však prokuratúra v okrese San Mateo uviedla, že nevzniesla žiadne obvinenia. Advokáti niekdajšieho profiboxera ocenili taký verdikt a poďakovali sa orgánom za opatrnú, usilovnú a profesionálnu prácu.

"Železný Mike" sa stal v roku 1987 najmladším šampiónom v ťažkej váhe v histórii už ako 20-ročný. Počas kariéry dosiahol v profiringu 50 víťazstiev, z toho až 44 knokautom. Známy búrlivák si v 90. rokoch minulého storočia odsedel tri roky vo väzení za znásilnenie. V roku 1997 sa "preslávil" v súboji proti Evanderovi Holyfieldovi, ktorému odhryzol kus ucha. Od ukončenia kariéry v roku 2005 sa živí najmä ako herec, ale predáva aj vlastnú značku marihuany Tyson 2.0.Viac k témam: Bitka
Zdroj: Webnoviny.sk - Mike Tyson po bitke v lietadle skončil bez obvinenia, napadnutý muž ho obťažoval © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.