Pondelok, 26. júl 2021
Zamračené  18,8 °C
Mimoriadne správy

Mick Schumacher pred prestupom do elitného seriálu F1 získal titul vo formule 2

 Webnoviny   6. december 2020  101
Mick Schumacher pred prestupom do elitného seriálu F1 získal titul vo formule 2

6.12.2020 (Webnoviny.sk) - Nemec Mick Schumacher oslávil čerstvý prestup do elitnej majstrovskej série formuly 1 ziskom titulu v MS F2. Syn sedemnásobného majstra sveta a majiteľa 91 víťazstiev v efjednotke Michaela Schumachera sa v cieli posledných pretekov sezóny v Bahrajne neubránil emóciám.

Mick zajazdil najrýchlejšie kolo


Keď pretekár Prema Powerteam po prejazde cieľom vystúpil z automobilu, na pár sekúnd pokľakol s rukou nad hlavou.

V posledných pretekoch sezóny obsadil až 18. miesto, ale zajazdil najrýchlejšie kolo a v celkovom sumáre nazbieral o 14 bodov viac ako druhý v celkovom poradí Brit Callum Ilott.

"Nemám slová. Je to čosi úžasné," uviedol Mick Schumacher. Neskôr objal členov svojho tímu a tiež Sabine Kehmovú, agentku a blízku rodinnú priateľku Schumacherovcov.

"Cítim sa ohromený. Možno to potrvá niekoľko dní, kým sa neponorím späť do tradičného kolobehu života," doplnil Mick Schumacher.

Syn pokračuje v rodinnej tradícii


Americký tím formuly 1 Haas sa pred pár dňami dohodol na viacročnej zmluve s talentovaným Nemcom, ktorý sa v budúcej sezóne stane jeho kmeňovým jazdcom.

Syn legendárneho Michaela Schumachera preberie rodinnú štafetu v efjednotke po približne ôsmich rokoch.

Jeho otec ukončil kariéru v roku 2012. O rok neskôr utrpel na lyžovačke nehodu s fatálnymi zdravotnými dôsledkami a odvtedy sa neukazuje na verejnosti.

Jeho syn však pokračuje v rodinnej tradícii rýchlosti na štyroch kolesách.

Viac k témam: F1 Formula 1, F2 Formula 2
Zdroj: Webnoviny.sk - Mick Schumacher pred prestupom do elitného seriálu F1 získal titul vo formule 2 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.