Utorok, 4. august 2026
Mimoriadne správy
- Horúčavy vo Švajčiarsku takmer vysušili jazero Lac des Brenets, lode uviazli na jeho dne
- Diplomatické snahy o vyriešenie konfliktu medzi USA a Iránom pokračujú, podľa Kataru sa však zatiaľ nechystajú žiadne priame rokovania
- Húsíovia zaútočili dronom na letisko v Saudskej Arábii, zasiahli hlavný radar
- Pri masovom hrobe v Kosove našli pozostatky ďalších štyroch osôb, pravdepodobne zmizli v 90. rokoch
- Po 15 dňoch na mori našli pri Malorke dvoch migrantov. Záchranári hľadajú telá ďalších 17, ktorí počas plavby údajne zomreli
Mick Schumacher debutoval v pretekoch F2 v Bahrajne, skončil v Top 10
Webnoviny 30. marec 2019 685
SACHÍR 30. marca (WebNoviny.sk) - Nemec Mick Schumacher, syn motoristickej legendy Michaela Schumachera, obsadil ôsme miesto vo svojom debute v majstrovskom seriáli formuly 2 v Bahrajne.
Predtým v kvalifikácii skončil desiaty v pretekoch na okruhu v Sachíre, ktorý bude v nedeľu aj dejiskom Veľkej ceny Bahrajnu v rámci MS F1, finišoval 35 sekúnd za víťazným Kanaďanom Nicholasom Latifim.
Slávny otec
Dvadsaťročný Mick Schumacher, člen tímu Prema Racing, sa hneď po štarte pretekov posunul z desiateho na deviate miesto. Neskôr sa síce prepadol, ale vrátil sa na deviatu priečku. V poslednom kole sa mu ešte podarilo predstihnúť Japonca Nobuhara Macušitu.
Mick Schumacher už v nedeľu absolvuje ďalšie preteky vo formule 2 a neskôr v utorok ho čaká testovanie v "efjednotke" s monopostom Ferrari. Jeho slávny otec Michael Schumacher vyhral päť zo siedmich titulov majstra sveta práve ako člen tímu Ferrari v rokoch 2000 - 2004. Michael Schumacher je aj držiteľom najväčšieho počtu víťazstiev (91) v pretekoch majstrovského seriálu F1.
Tragická lyžovačka
Práve Mick Schumacher bol na sklonku roka 2013 spoločníkom svojho otca na lyžovačke vo Francúzsku, ktorá sa skončila tragicky. Michael Schumacher si po náraze do skaly vážne poškodil mozog a lekári niekoľko dní bojovali o jeho život. Z mozgu mu odstraňovali krvné zrazeniny, uviedli ho do umelého spánku, z ktorého ho neskôr prebudili, avšak s trvalými následkami na životne dôležitých funkciách.
Medzitým 50-ročný Nemec sa lieči v domácich podmienkach na klinike pri Ženevskom jazere a na verejnosť len veľmi sporadicky prenikajú správy o jeho zdravotnom stave. Tak si to želajú jeho najbližší.
Viac k témam: F2 Formula 2
Zdroj: Webnoviny.sk - Mick Schumacher debutoval v pretekoch F2 v Bahrajne, skončil v Top 10 © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Karatistka Suchánková si na európskom šampionáte vybojovala bronz v kumite
Trump odložil „najväčší útok od druhej svetovej vojny“, USA a Irán údajne obnovia rokovania
Trump oznámil dohodu s Izraelom, nové útoky na Irán majú byť pozastavené
Pri policajnej stanici v kolumbijskom meste Cúcuta explodoval nákladiak plný výbušnín, viacero ľudí sa zranilo