Štvrtok, 4. jún 2020
Slnečno  16,7 °C
Mimoriadne správy

Medzinárodný paralympijský výbor neplánuje preložiť maratónske súťaže z Tokia do iného mesta

 Webnoviny  31. október 2019  96
Medzinárodný paralympijský výbor neplánuje preložiť maratónske súťaže z Tokia do iného mesta

31.10.2019 (Webnoviny.sk) - Medzinárodný paralympijský výbor neplánuje napodobniť Medzinárodný olympijský výbor v súvislosti s preložením maratónskych súťaží na OH 2020 v japonskom Tokiu do iného mesta pre vysoké teploty.

Ako je známe, pre hrozby horúčav sa MOV rozhodol preložiť súťaže v maratóne a chôdzi 800 km severnejšie do Sappora. Táto voľba sa stretla s nevôľou predstaviteľov japonskej metropoly.

Šéf MPV Andrew Parsons sa vyjadril, že možnosť presunu paralympijských maratónov z Tokia, kde sú súťaže plánované na 8. septembra, je nepravdepodobná. Podľa Parsonsa sa preteky začnú už o 6.30 h ráno, aby sa eliminoval dopad tepla na športovcov. Paralympionici zvyčajne súťažia v dejiskách súťaží z OH, ale nie je to záležitosť povinného charakteru.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, LPH Letné paralympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Medzinárodný paralympijský výbor neplánuje preložiť maratónske súťaže z Tokia do iného mesta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.