Pondelok, 26. júl 2021
Oblačno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Matthews mal po vynútenom odchode z Gira dve negatívne vzorky. Mohol byť prvý test falošne pozitívny?

 Webnoviny  17. október 2020  143
Matthews mal po vynútenom odchode z Gira dve negatívne vzorky. Mohol byť prvý test falošne pozitívny?

17.10.2020 (Webnoviny.sk) - Austrálsky cyklista Michael Matthews z tímu Sunweb musel v úvode aktuálneho týždňa odstúpiť z pretekov Giro d'Italia po pozitívnom teste na koronavírus, no počas nasledujúcich dní hneď dvakrát podstúpil opakovaný test a v oboch prípadoch s negatívnym výsledkom.

Matthews a aj ďalší jazdci nemohli z rovnakého dôvodu nastúpiť na štart utorkovej 10. etapy Gira. Informácie priniesol web Cyclingnews.com.

Bez príznakov


Pondelkový PCR test Michaela Matthewsa bol pozitívny, utorkový rýchlotest už negatívny a tiež negatívny výsledok mal aj jeho PCR test zo stredy. Tridsaťročný jazdec nemá žiadne príznaky ochorenia COVID-19. Aktuálne sa nachádza už doma v Monacu.

Podľa hovorcu tímu Sunweb opakované negatívne testy Matthewsa nutne neznamenajú, že v pondelok bol jeho test falošne pozitívny. "Pre Michaela je dobrá správa, že sa cíti dobre a nemá žiadne príznaky," informoval zástupca nemeckej stajne web cyclingnews.com a pokračoval: "Je nutné pokračovať v práci a disciplíne, takže je potrebné pravidelne testovať."

Pozitívnych testov bolo viacero


V ostatných dňoch sa od predstaviteľov rôznych zoskupení ozývali hlasy o predčasnom ukončení Gira, tím Sunweb podporuje pokračovanie pretekov. "Sú prijaté striktné postupy, aby bola čo najviac zabezpečené ochrana zdravia všetkých v aktuálnych náročných korona časoch," pokračoval zástupca Sunwebu.

Okrem Matthewsa mal v pondelok spomedzi jazdcov pozitívny test na koronavírus aj Holanďan Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma), rovnako aj niekoľko členov realizačných tímov viacerých stajní. V utorok z pretekov odstúpili celé dva tímy - Mitchelton-Scott a Jumbo-Visma. Už skôr kvôli pozitívnemu testu na ochorenie COVID-19 odstúpil Simon Yates (Mitchelton–Scott).

Viac k témam: Giro d´Italia, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Matthews mal po vynútenom odchode z Gira dve negatívne vzorky. Mohol byť prvý test falošne pozitívny? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.