Nedeľa, 28. február 2021
Zamračené  0,2 °C
Mimoriadne správy

Matej Tóth po domácom titule Športovec mesiaca október zvíťazil aj v ankete Európskej atletiky

 Webnoviny   5. november 2020  82
Matej Tóth po domácom titule Športovec mesiaca október zvíťazil aj v ankete Európskej atletiky

5.11.2020 (Webnoviny.sk) - Matej Tóth absolvoval v pandemickom roku 2020 len jednu súťaž v chôdzi na 50 km, ale zbiera za ňu ocenenia. Po domácom titule Športovec mesiaca október v ankete Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) zvíťazil olympijský šampión v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro 2016 aj v ankete Európskej atletiky (EA) o Atléta mesiaca október. Informoval o tom oficiálny web SAZ atletika.sk.


Viac o téme: Koronavírus


Hlasujúci ocenili Tóthov rekordný štvrtý triumf na Dudinskej päťdesiatke, ktorý vyšperkoval svetovým výkonom roka 3:41:15 h a hladkým splnením limitu na OH v Tokiu.

“Ďakujem všetkým mojim fanúšikom za hlasy, ktoré mi poslali. Vôbec som nečakal, že anketu vyhrám, o to viac sa teraz teším. Ocenenie Atlét mesiaca podľa EA si veľmi cením, keďže som ho získal prvý raz,” reagoval na výsledky ankety 37-ročný chodec banskobystrickej Dukly.

Okrem Tótha boli kandidátmi na ocenenie Atlét mesiaca aj francúzsky vytrvalec Morhad Amdouni (8. na MS v polmaratóne za 59:40), švédsky víťaz súťaže mužov v chôdzi na 20 km na pretekoch v Poděbradoch Perseus Karlström (1:19:43) a francúzsky prekážkarský talent Sasha Zhoya, ktorý na pretekoch v Madride dosiahol na 110 m juniorský svetový výkon roka 13,27.

Viac k témam: chôdza, Koronavírus, ocenenie, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Matej Tóth po domácom titule Športovec mesiaca október zvíťazil aj v ankete Európskej atletiky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.