Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Martina Hrašnová na mítingu v Šamoríne favoritkou kladivárok, Dane Velďákovej vadil silný vietor
ŠAMORÍN 29. júna (WebNoviny.sk) - Slovenská reprezentantka Martina Hrašnová potvrdila úlohu hlavnej favoritky súťaže kladivárok v rámci národného programu 53. ročníka medzinárodného atletického mítingu P - T - S v Šamoríne. Členka Dukly Banská Bystrica rozhodla o svojom prvenstve v záverečnom pokuse, keď hodila 67,28 m.
"Na túto súťaž som nastupovala z plného tréningu, preto som cítila únavu. Navyše, podmienky boli dnes počas súťaže veľmi nepríjemné, pretože sme hádzali akoby oproti múru. Bolo to zložité, som však veľmi rada, že som v Šamoríne zvíťazila, keďže sú to veľmi pekné preteky. Buďme radi, že ich máme. Chcela som zvíťaziť pred domácim publikom, teší ma, že sa mi to aj podarilo. Nechcela som som predsa prehrať so súperkou, ktorá hodila okolo 65 metrov," uviedla Hrašnová.
Odporúčame:
Volko nestačil na silnú konkurenciu v Madride, dosiahol však svoj druhý najlepší sezónny výkon
V športovom komplexe x-bionic® sphere nepribudla k Martine Hrašnovej ďalšia slovenská limitárka v kladive. Nikola Lomnická skončila štvrtá výkon 62,55 m a Veronika Kaňuchová piata (61,40). Limit bol na úrovni 69 m.
Trojskokanka Dana Velďáková triumfovala výkonom 14,03 m, ale keďže jej do chrbta fúkal prisilný vietor (+5,1 m/s), prišla o splnenie limitu (13,90) na augustové ME v Berlíne.
Odporúčame:
Mateja Tótha čaká na majstrovstvách Európy silný súper, tréner ho po tréningoch chváli
"Som veľmi rada, že po dlhom čase som prekonala hranicu 14 m. To je predsa výkon, ktorý vždy poteší. Tento sektor mám veľmi rada, dobre sa mi tu skáče. Len škoda, že fúkal tak silný vietor. Nebyť vetra, mala by som z víťazstva ešte väčšiu radosť. Dnešok potvrdil, že sme na dobrej ceste smerom k ME," spokojne skonštatovala zverenka Radoslava Dubovského.
Na 800 m bol najrýchlejší Matúš Talán za 1:54,63 min, vo výške žien sa Tatiana Dunajská prezentovala tohtoročným osobákom 180 cm, ktorý znamenal 2. pozíciu.
Medzinárodný atletický míting P - T - S
- Šamorín
NÁRODNÝ PROGRAM
MUŽI
100 m - I. beh (+5,2 m/s): 1. Dienes (Maď.) 10,74 s, 2. Marček (SR) 10,77, II. beh (+5,9 m/s): 1. Holec (SR) 10,77
400 m: 1. Kovács (Maď.) 50,99, 2. Koch (SR) 52,01
800 m - I. beh: 1. Mat. Talán 1:54,63, 2. Jablokov (obaja SR) 1:55,70, 3. Taut (Rum.) 1:57,55, II. beh: 1. Babulík (SR) 1:58,23
110 m prek. (+2,8 m/s): 1. Szücs (Maď.) 13,82, ... 3. Drozda (SR) 14,67
ŽENY
100 m - I. beh (+3,7 m/s): 1. Kalistratovová (Ukr.) 11,62, 2. Lajčáková (SR) 11,94, II. beh (+5,8 m/s): 1. Tomková (SR) 11,83
kladivo: 1. Hrašnová (SR) 67,28 m, 2. Orelová (Est.) 65,23, 3. Kožulová (Chor.) 64,64, 4. Lomnická 65,55, 5. Kaňuchová (obe SR) 61,40
trojskok: 1. D. Velďáková (SR) 14,03 (+5,1 m/s)
výška: 1. Rennerová (Maď.) 182, 2. Dunajská (SR) 180
Viac k témam: Atletický míting P-T-S v Šamoríne, atletika, Dana Velďáková, Martina Hrašnová
Zdroj: Webnoviny.sk - Martina Hrašnová na mítingu v Šamoríne favoritkou kladivárok, Dane Velďákovej vadil silný vietor © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Hviezda NBA LeBron James opúšťa Cleveland a stane sa voľným hráčom
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová