Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Martin Kližan vyradil favorizovaného Thiema, v Kitzbüheli si zahrá štvrťfinále
KITZBÜHEL 1. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Generali Open v rakúskom Kitzbüheli (dotácia 501 345 eur, antuka vonku).
V stredajšom zápase 2. kola zdolal turnajovú jednotku domáceho Dominica Thiema za 119 min 6:1, 1:6, 7:5. Rodák z Bratislavy vyzve vo štvrťfinále srbského tenistu Dušana Lajoviča, ktorý v osemfinále zvíťazil nad Rakúšanom Dennisom Novakom. Kližan nadviazal na rok 2012, keď zdolal vtedy 18-ročného Thiema v úvodnom kole a napokon sa prebojoval až do semifinále.
Odporúčame:
Kližan za hodinku prešiel do druhého kola turnaja ATP v Kitzbüheli a vyzve nasadenú jednotku
Dvadsaťdeväťročný Kližan (112. v rebríčku ATP) a o päť rokov mladší Thiem (8.) odohrali štvrté vzájomné stretnutie, trikrát zvíťazil slovenský tenista. Naposledy na seba narazili v roku 2015 na turnaji v americkom Cincinnati, Kližan vtedy zvíťazil v 1. kole po tuhom boji 7:6 (5), 3:6, 7:6 (4).
Thiem má za sebou vydarenú antukovú časť sezóny, na turnaji Masters 1000 v Madride sa dostal až do finále, kde podľahol Alexandrovi Zverevovi. Neúspešným finalistom sa stal aj na Roland Garros, šancu na titul mu nedal suverénny Rafael Nadal. Na tráve sa mu však nedarí podľa predstáv, vo Wimbledone odstúpil v 1. kole a následne na ATP World Tour 500 German Tennis Championships v nemeckom Hamburgu podľahol vo štvrťfinále Čiľanovi Nicolásovi Jerrymu. Rakúsky tenista mal v úvodnom kole v Kitzbüheli voľný žreb, Kližan jednoznačne zvíťazil nad krajanom Dominica Thiema Sebastianom Ofnerom.
Kitzbühel - Dvojhra mužov - 2. kolo (osemfinále):
Martin Kližan (SR) - Dominic Thiem (Rak.-1) 6:1, 1:6, 7:5 za 119 minút
Viac k témam: Martin Kližan
Zdroj: Webnoviny.sk - Martin Kližan vyradil favorizovaného Thiema, v Kitzbüheli si zahrá štvrťfinále © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ján Laco má zdravotné problémy, neposilní Plzeň ani žiaden iný klubNasledujúci článok
Spartak Trnava v 3. predkole Ligy majstrov vyzve Crvenu zvezdu Belehrad
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová