Utorok, 21. máj 2024
Slabý dážď  19,7 °C
Mimoriadne správy

Martin Kližan ohlásil návrat na tenisové dvorce, pripravuje sa na Floride s trénerom Dammom (foto)

 Webnoviny  20. september 2023  165  
Martin Kližan ohlásil návrat na tenisové dvorce, pripravuje sa na Floride s trénerom Dammom (foto)

20.9.2023 (SITA.sk) - Tridsaťštyriročný Martin Kližan ohlásil návrat na súťažné tenisové dvorce.

Kráľ je späť


Bratislavský rodák zatiaľ naposledy súťažil v júni 2021, keď nepochodil v kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže na treťom grandslamovom turnaji sezóny londýnskom Wimbledone. "Kráľ je späť! Vidíme sa na okruhu v roku 2024," uviedol Kližan na instagrame k fotografii z letiska pred cestou do USA.Neskôr doplnil aj ďalšie fotografie už z Floridy z prostredia IMG Academy. Na jednej z nich bol so svojim niekdajším koučom Čechom Martinom Dammom.

Šesť singlových titulov


Martin Kližan doteraz posledný zápas odohral proti Čechovi Zdeňkovi Kolářovi, ktorému podľahol 1:6, 2:6. Grandslamovým maximom Slováka je 4. kolo z US Open v roku 2012. Na hlavnom okruhu získal Kližan šesť singlových titulov a ďalšie štyri zaznamenal vo štvorhre.

V rebríčku ATP bol najvyššie na 24. pozícii v apríli 2015. Bol tiež členom slovenskej reprezentácii v Davisovom pohári. Vlani Kližan neúspešne kandidoval na post prezidenta Slovenského tenisového zväzu (STZ), vo voľbách prehral s Miloslavom Mečířom.

Viac k témam: grandslamový turnaj, Wimbledon
Zdroj: SITA.sk - Martin Kližan ohlásil návrat na tenisové dvorce, pripravuje sa na Floride s trénerom Dammom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.