Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  23,7 °C
Mimoriadne správy

Majstrom sveta v časovke cyklistov sa stal Talian Filippo Ganna, Slovák Cully zaostal

 Webnoviny  25. september 2020  124
Majstrom sveta v časovke cyklistov sa stal Talian Filippo Ganna, Slovák Cully zaostal

25.9.2020 (Webnoviny.sk) - Taliansky cyklista Filippo Ganna sa teší z premiérového titulu majstra v časovke. Na šampionáte v talianskej Imole Ganna dosiahol na 37,1 km víťazný čas 35:54 min s rýchlostným priemerom 52,981 km/h.

Ganna zvíťazil s náskokom 26 sekúnd pred Belgičanom Woutom van Aertom a 29 sekúnd pred Švajčiarom Stefanom Küngom.

Obhajca titulu z dvoch posledných svetových šampionátov Austrálčan Rohan Dennis sa musel uspokojiť s piatym miestom a mankom 39 sekúnd na víťaza.

Ďalší z favoritov Holanďan Tom Dumoulin skončil desiaty (+1:14 min). Jediný Slovák v 56-člennom štartovnom poli Ján Andrej Cully obsadil 48. miesto, keď za víťazom zaostal o 4:48 min.

"Je to môj najväčší úspech, splnený sen. Obrovská vďaka za podporu patrí členom talianskeho tímu, ale aj britskému Ineosu, za ktorý jazdím. Som rád, že sa môj prvý dúhový dres zrodil doma v Taliansku. Posledné dni prípravy som už trávil len rozhovormi s priateľmi a cyklistickým témam sme sa vôbec nevenovali. Som šťastný, že mi to vyšlo," uviedol Filippo Ganna v prvom televíznom interview.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v cyklistike
Zdroj: Webnoviny.sk - Majstrom sveta v časovke cyklistov sa stal Talian Filippo Ganna, Slovák Cully zaostal © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.