Piatok, 27. september 2024

Majster začal v Tipsport lige prehrou s Liptákmi, Nitra vysoko zdolala maďarský Miškovec

Webnoviny  14. september 2018  299

KOŠICE 14. septembra (WebNoviny.sk) - Hokejisti HC Košice vstúpili do sezóny 2018/2019 slovenskej najvyššej súťaže Tipsport Ligy víťazstvom nad HKM Zvolen 5:2 vo štvrtkovom úvodnom stretnutí.

Košičania už šiesty rok po sebe triumfovali v dueli 1. kola. "Oceliari" začali stretnutie vo vysokom tempe a nátlakovou hrou si vypracovali viacero šancí. Jednu z nich premenil v 13. min Jakub Suja, ktorý poslal domácich do vedenia. Po prestávke sa vyrovnalo dianie na ľade a aj skóre. Presne v polovici riadneho hracieho času strelil gól na 1:1 v presilovke Michal Chovan.

Domácich znovu poslal do vedenia rovnako v početnej výhode Marcel Haščák a pred druhou sirénou naňho ešte nadviazal kapitán Ladislav Nagy. V úvode tretieho dejstva hostia znížili na rozdiel jediného presného zásahu. Rastislav Špirko prekonal Vladislava Habala v hre piatich proti štyrom, ale hokejisti z druhého najväčšieho mesta na Slovensku zareagovali opäť úspešnou presilovkou, keď im vrátil v 50. min dvojgólové vedenie fínsky bek Jere Pulli. Zvolenskí hokejisti v závere vrhli všetky sily do ofenzívy a skúsili aj hru bez brankára, no už nezmenili nepriaznivé skóre. Trojbodový triumf Košíc spečatil strelou do odkrytej siete Nagy.

Liptovský Mikuláš rozhodol v predĺžení

Hokejisti Liptovského Mikuláša získali vo svojom druhom vystúpení v Tipsport lige 2018/2019 skalp hráčov úradujúceho majstra z Banskej Bystrice, ktorých zdolali 5:4 po samostatných nájazdoch. Domácich poslal do vedenia už v 3. minúte Tomáš Zigo, ktorý potrestal vylúčenie Mária Kuraliho. Liptáci odpovedali už o dve minúty, keď sa rovnako v presilovej hre presadil Róbert Huna.

V 34. minúte sa dostali do vedenia opäť "barani", po prihrávke Karla Slobodu skóroval Brenden Miller. V štvrtej minúte poslednej časti hostia znovu vyrovnali gólom Jakuba Nemca, zverenci Dana Cemana odpovedali v 50. a 51. minúte gólmi Jána Sýkoru a Benjamina Marshalla. Obaja skórovali v presilových hrách. Kontaktný gól strelil v 57. minúte takisto v početnej prevahe Michal Uhrík a už o 2 minúty neskôr vyrovnal Richard Huna. V predĺžení gól nepadol, v samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe Liptovského Mikuláša Uhrík.

Banská Bystrica bude mať šancu na reparát v nedeľu 16. septembra pred vlastnými divákmi v repríze ostatného finále proti Dukle Trenčín. Liptovský Mikuláš na najbližší zápas vycestuje v utorok 18. septembra, keď nastúpi rovnako proti hokejistom spod hradu Matúša Čáka.

Detva po dráme zdolala Žilinu

Hokejisti Detvy zvíťazili aj vo svojom druhom zápase, v Žiline triumfovali nad domácimi hráčmi 5:4. Do vedenia sa najprv dostali Žilinčania, už v 3. minúte presadil Petr Beránek. Hostia otočili stav stretnutia na začiatku druhej tretiny gólmi Juraja Milého a Michaila Kukleva, z vedenia sa však tešili len 8 sekúnd, expresne vyrovnal Rudolf Huna.

V 30. minúte vrátil hosťom náskok v presilovke opäť Kuklev, do druhej sirény odpovedal takisto druhým gólom v zápase Beránek. V poslednom dejstve sa hostia dostali do dvojgólového vedenia po zakončeniach Radovana Puliša a Jozefa Tibenského. Za hostí v 57. minúte výsledok už len skorigoval a stanovil finálny rezultát Emil Bagin. Hráči Detvy najbližšie v nedeľu 16. septembra privítajú HC Košice, Žilinčania sa v rovnaký deň predstavia v maďarskom Miškovci.

Vicemajster zdolal Poprad

Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali nad hráčmi HK Poprad 4:2. Aktuálni slovenskí vicemajstri sa ujali vedenia už po 30 sekundách, skóre otvoril Mário Bližňák.

V 11. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov veterán Milan Bartovič. V 29. sekunde druhej tretiny využil presilovú hru Marek Zagrapan z HK Poprad, už o 3 minúty opäť poistil vedenie Trenčanov Tomáš Bokroš. V úvode tretieho dejstva Popradčania znovu využili početnú výhodu, tentokrát skóroval Samuel Mlynarovič. Konečný výsledok stanovil 3 sekundy pred záverečnou sirénou do prázdnej bránky domáci útočník Michal Hlinka.

Nepríjemná premiéra nováčika

Hokejisti HK Nitra prichystali nepríjemnú premiéru v najvyššej slovenskej súťaži hráčom maďarského tímu DVTK Jegesmedvék Miškovec, domáci triumfovali jednoznačne 6:1.

Nitra viedla už od 1. minúty gólom Róberta Lantošiho. O polhodinu neskôr vedenie domácich zvýšil Kenney Morrison. V tretej tretine Nitrania pridali ďalšie dva góly, presne mierili Judd Blackwater a Marek Slovák. Prvý gól DVTK v Tipsport lige strelil v 52. min Rasmus Kulmala a znížil na 1:4. Konečné slovo mali znovu domáci hráči. V 55. minúte sa presadil v presilovke opäť Slovák a 5 sekúnd pred poslednou sirénou uzavrel skóre Lantoši.

Tipsport liga 2018/2019

• 1. kolo

HC Košice - HKM Zvolen 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 13. Suja (Spilar), 33. Haščák (Pulli, L. Nagy), 38. L. Nagy (Spilar, Suja), 50. Pulli (Šoltés, Suja), 59. L. Nagy (Dudáš, Habal) - 30. Michal Chovan (Špirko, Obrdžálek), 41. Špirko (Vandane, Michal Roman)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Snášel - Gajan, Bogdaň, 3960 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - Dudáš, Lenďák, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Michalčin - Kafka, Brophey, Netík - L. Nagy, Suja, Spilar - Šoltés, Galamboš, Haščák - Š. Petráš, Klíma, Hričina
Zvolen: Skapski - Pöyhönen, Drgoň, Michal Roman, Vandane, Ulrych, V. Zeleňák, Hraško, Holovič - Michal Chovan, Kytnár, Obrdžálek - Handlovský, Špirko, Vandas - Zuzin, Lušňák, Demkov - Šišovský, S. Petráš, Andrisík

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:5 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. Zigo (Faille, Higgs), 34. B. Miller (Karol Sloboda, J. Sýkora), 50. J. Sýkora (T. Surový, Karol Sloboda), 51. Marshall (Asselin, Higgs) - 5. Róbert Huna, 44. J. Nemec (Lichanec, P. Horváth), 43. Uhrík (J. Sukeľ, R. Suchý), 59. Richard Huna (Kriška, J. Sukeľ), rozhodujúci sam. nájazd Uhrík
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Kalina - Smrek, Jobbágy, 2356 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Williams - Marshall, V. Mihálik, Kubka, B. Miller, Karol Sloboda, I. Ďaťelinka, M. Giľák, Biro - Asselin, Faille, Tamáši - A. Šťastný, Higgs, Zigo - J. Sýkora, T. Surový, Róbert Varga - Belluš, Češík, Gabor
Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, Korím, M. Bača - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - J. Sukeľ, Piatka, Heikkilä - Števuliak, A. Lištiak, Lichanec - Vybiral, Uhrík, L. Žiak

MsHK Doxxbet Žilina - HC 07 Orin Detva 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)
Góly: 3. Beránek (J. Ručkay), 26. Rudolf Huna (R. Jenčík, Surovka), 37. Beránek (J. Ručkay, Barta), 57. Bagin (R. Jenčík, Rudolf Huna) - 23. J. Milý (J. Tibenský), 26. Kuklev (R. Gašpar, Ščurko), 30. Kuklev (Martin Chovan, Ščurko), 46. Puliš (R. Gašpar), 56. J. Tibenský (F. Fekiač, J. Milý)
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Kuklev (Detva) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Stano - J. Tvrdoň, M. Orolin, 475 divákov

Zostavy:
Žilina: M. Mikoláš - Bagin, Kučný, Pastor, Žilin, L. Matejka, I. Jankovič, Piegl, Mendrej - R. Jenčík, Surovka, Rudolf Huna - J. Balej, Húževka, Hvila - Beránek, J. Ručkay, Barta - Síkela, F. Ondruš, Fedosejev
Detva: R. Petrík - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, R. Gašpar, Ščurko - J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga - J. Milý, V. Fekiač, J. Tibenský - M. Surový, P. Valent, Ľupták

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 1. Bližňák (Starosta), 11. Bartovič (Sádecký), 24. T. Bokroš (Radivojevič, Bližňák), 60. Michal Hlinka (J. Švec) - 21. Zagrapan (L. Kozák, Svitana), 45. S. Mlynarovič (Svitana, Erving)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Kacej, 4186 divákov

Zostavy:
Trenčín: Michal Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, J. Cebák, Holenda, L. Bohunický, T. Bokroš, R. Jakubec - Michal Hlinka, Bližňák, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, J. Pardavý ml., Tibor Varga - Špankovič, J. Švec, D. Hudec
Poprad: Gračnar - L. Kozák, D. Brejčák, Petran, S. Karlsson, Fabian, J. Ťavoda, Erving, Salija - P. Koyš, S. Mlynarovič, Svitana - Abdul, Zagrapan, D. Bondra - R. Václav, L. Paukovček, Bjalončík - S. Takáč, R. Heizer, Matúš Paločko

HK Nitra - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
Góly: 1. Lantoši (Mychan), 31. Morrison (Lantoši, Rais), 43. Blackwater (Marek Slovák, S. Buček), 48. Marek Slovák (B. Rapáč), 55. Marek Slovák (Mezei), 60. Lantoši (D. Richard) - 52. Kulmala (J. Vas, Szirányi)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - M. Kollár, Rojík, 2758 divákov

Zostavy:
Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, M. Versteeg, J. Gašparovič, Pupák - S. Buček, Marek Slovák, Blackwater - Lantoši, D. Richard, Mychan - B. Rapáč, Bortňák, Scheidl - Pätoprstý, Čaládi, Hrušík
Miškovec: Adorján - D. Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó, Láda - Magosi, Galanisz, Miskolczi - Somogyi, Kulmala, Pance - Loiseau, J. Vas, Harrison - P. Vincze, Hajós, Ritó

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Majster začal v Tipsport lige prehrou s Liptákmi, Nitra vysoko zdolala maďarský Miškovec © SITA Všetky práva vyhradené.