Utorok, 28. máj 2024
Zamračené  14,7 °C
Mimoriadne správy

Magoni už nie je trénerom Liensbergerovej, za „rozchodom“ stoja aj rôzne názory na techniku lyžovania

 Webnoviny  23. január 2023  158  
Magoni už nie je trénerom Liensbergerovej, za „rozchodom“ stoja aj rôzne názory na techniku lyžovania

23.1.2023 (Webnoviny.sk) - Niekdajší tréner slovenskej lyžiarskej hviezdy Petry Vlhovej už nie je koučom Kathariny Liensbergerovej. Skúsený Talian bol členom rakúskeho tímu, v ktorom oficiálne vystupoval ako asistent Georga Harzla a venoval sa najmä spomenutej Liensbergerovej, od úvodu prípravy na aktuálnu sezónu. Informácie priniesol web rakúskeho periodika Kronen Zeitung.

Rôzne názory na techniku lyžovania


Liensbergerová v ďalšej časti ročníka bude plnohodnotnou súčasťou rakúskeho družstva, nebude mať vlastný tím. Jej doterajšie štarty v tejto sezóne sú sklamaním v porovnaní s vlaňajškom, zatiaľ má na svojom konte len tri umiestnenia v Top 10 a jej maximom je 5. priečka v obrovskom slalome z amerického Killingtonu zo záveru novembra 2022.

Podľa 25-ročnej Rakúšanky za "rozchodom" stoja rôzne názory na techniku lyžovania aj komunikačná bariéra.

"Naša angličtina nie je dokonalá a to neuľahčuje spoločnú prácu pri vysvetľovaní detailov a ich implementáciu do každodenného tréningu,“ hovorila Liensbergerová ešte pred Vianocami. Teraz podľa Kronen Zeitung poznamenala: "Ďakujem Liviovi Magonimu za odvedenú prácu."

Rozlúčka je pre Trinkera prekvapením


Livio Magoni viedol Petru Vlhovú do jari 2021 a dotiahol ju až k zisku veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári v ročníku 2020/2021. V minulej sezóne pracoval pre Slovinku Metu Hrovatovú. Ešte pred Vlhovou k celkovému triumfu v SP dotiahol aj Slovinku Tinu Mazeovú.

Športový riaditeľ ženského úseku Rakúskeho lyžiarskeho zväzu (ÖSV) Thomas Trinker počas sezóny opakovane odmietal predčasný koniec spolupráce Liensbergerovej s Magonim.

"Rozlúčka je pre mňa prekvapením, ale treba veci prijať také, aké sú. Je to škoda, pretože sme toho mali ešte veľa v pláne,“ komentoval Trinker.

Nenaplnil očakávania


Podľa talianskeho kouča sa spolupráca s rakúskou stranou "zadrhla" na nedorozumeniach. "Nebolo v pláne, že naša spoločná cesta sa predčasne skončí pre technické, logistické a organizačné nedorozumenia. Veľmi ľutujem, že pri spolupráci s Kathaarinou Liensbergerovou som nenaplnil očakávania," cituje Magoniho Kronen Zeitung.

Viac k témam: nezhody s trénerom, Odvolanie trénera, Tréner, Zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Magoni už nie je trénerom Liensbergerovej, za „rozchodom“ stoja aj rôzne názory na techniku lyžovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.