Utorok, 21. september 2021
Prevažne slnečno  5,7 °C
Mimoriadne správy

Letná olympiáda v Tokiu (golf): Sabbatini nezačal v Tokiu ideálne, ale po prvom kole sa delí o 20. miesto s najlepšími

 Webnoviny  29. júl 2021  41
Letná olympiáda v Tokiu (golf): Sabbatini nezačal v Tokiu ideálne, ale po prvom kole sa delí o 20. miesto s najlepšími

29.7.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský reprezentant v golfe Rory Sabbatini figuruje po štvrtkovom 1. kole mužského turnaja na olympijských hrách v japonskom Tokiu na spoločnom 20. mieste s ďalšími desiatimi golfistami. V úvodný súťažný deň dosiahol 45-ročný rodák z juhoafrického Durbanu bilanciu dva údery pod par (69 rán), rovnako na tom sú aj hviezdy tohto športu ako Ír Rory McIlroy, Američan Collin Morikawa či domáci Hideki Macujama.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)


Vo štvrtok sa najviac darilo Rakúšanovi Seppovi Strakovi, ktorý potreboval len 63 rán, čo je osem pod par ihriska. Druhý je priebežne Jazz Janewattananond z Thajska (-7) a tretia priečka patrí Belgičanovi Thomasovi Pietersovi a Mexičanovi Carlosovi Ortizovi. Druhé kolo je na programe v piatok, mužský turnaj v golfe vyvrcholí v nedeľu.

Rory Sabbatini vo štvrtok nezačal ideálne, keď hneď na prvej jamke zahral bogey. To isté dosiahol aj na štvrtej jamke, no ešte predtým na tretej zahral birdie a bilanciu ešte v prvej polovici zrovnal na ôsmej jamke. Odvtedy zakaždým dosiahol minimálne par, na štrnástej aj osemnástej jamke pridal ďalšie birdie a aj preto príliš nezaostáva za najlepšími.

Vo štvrtok bol Sabbatini vo flighte s Čiľanom Mito Pereirom (-2) a Talianom Renatom Paratorem (0).

Viac k témam: golf - Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Letná olympiáda v Tokiu (golf): Sabbatini nezačal v Tokiu ideálne, ale po prvom kole sa delí o 20. miesto s najlepšími © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.