Štvrtok, 1. december 2022
Slnečno  0,8 °C
Mimoriadne správy

Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Emma Zapletalová postúpila do semifinále na 400 m prekážok

 Webnoviny  31. júl 2021  114
Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Emma Zapletalová postúpila do semifinále na 400 m prekážok

31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka v atletike Emma Zapletalová sa na olympijských hrách v Tokiu prebojovala na 400 m prekážok do semifinále.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)


Zverenka Petra Žňavu v ŠK ŠOG Nitra v sobotňajšom piatom rozbehu skončila časom 55,00 s šiesta a priamo postupovali len štyri najlepšie, no prienik do semifinále si zaistili mimoriadne kvalitným časom.

Online prenos (minúta po minúte)


Podľa Slovenského atletického zväzu (SAZ) je to druhý najlepší výkon v kariére 21-ročnej rodáčky z Nitry. V rozbehoch najkvalitnejší výkon zabehla Američanka Dalilah Muhammadová (53,97) zo Zapletalovej rozbehu.

"Úplne som pokazila ôsmu a deviatu prekážku, musela som sa ako keby znovu rozbehnúť. Úprimne, nedúfala som už v postup, v cieli som si myslela, že sa pre mňa olympiáda skončila. O to väčšia bola moja radosť, keď som sa v novinárskej mixzóne dozvedala, že som v semifinále,“ povedal po rozbehu olympijská debutantka Emma Zapletalová, cituje ju SAZ na svojom oficiálnom facebooku.

Zapletalová v pondelok 2. augusta o 13.45 h SELČ v druhom z troch semifinále a predstaví sa v najbližšej druhej dráhe. V roku 2021 zo semifinálových súperiek Slovenky (54,28 s) dosiahli lepší čas len Američanka Sydney McLaughlinová (51,90) a Ukrajinka Anna Ryžikovová (52,96). Do finále sa z každého semifinále kvalifikujú prvé dve atlétky priamo a dve športovkyne na základe dosiahnutého času.

Viac k témam: atletika - Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Emma Zapletalová postúpila do semifinále na 400 m prekážok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.