Utorok, 9. marec 2021
Malá oblačnosť  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Kužmová ukončila spoluprácu s trénerom Mertiňákom, cítila potrebu zmeny

 Webnoviny   6. jún 2020  88
Kužmová ukončila spoluprácu s trénerom Mertiňákom, cítila potrebu zmeny

6.6.2020 (Webnoviny.sk) - Michal Mertiňák už nie je trénerom slovenskej tenistky Viktórie Kužmovej. Ako informovala RTVS, dvadsaťdvaročná košická rodáčka sa s ním dohodla na ukončení spolupráce. Niekdajší deblový špecialista viedol Kužmovú od decembra 2017.

"Rozhodla som sa tak po dlhšej úvahe. Cítila som, že potrebujem zmenu. Zvolila som práve toto. Zatiaľ trénujem s otcom a mávam sparingy v NTC. Zatiaľ si to riadim takto," prezradila Kužmová pre RTVS.

Pod vedením Mertiňáka sa Viktória Kužmová dostala do elitnej päťdesiatky. Jej osobným singlovým maximom je 43. priečka z marca 2019, aktuálne jej patrí 82. pozícia. Vo štvorhre figuruje na 29. mieste. Meno jej nového kouča je zatiaľ otvorené. "Nemám v pláne trénovať v zahraničí a chcem ostať na Slovensku," naznačila, ktorým smerom sa pravdepodobne bude uberať.

V ostatnom období Viktóriu Kužmovú trápilo pravé koleno. "Pár dní som si dala voľno a na tréningoch sa veľmi nehýbala, hrala som skôr z miesta. Každým dňom je to však lepšie a lepšie, z čoho sa veľmi teším," prezradila.

Zdroj: Webnoviny.sk - Kužmová ukončila spoluprácu s trénerom Mertiňákom, cítila potrebu zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.