Štvrtok, 4. marec 2021
Oblačno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Kuzminovej rivalka Daria Domračevová bola agentkou bieloruskej KGB s hodnosťou poručík

 Webnoviny  29. august 2020  96
Kuzminovej rivalka Daria Domračevová bola agentkou bieloruskej KGB s hodnosťou poručík

29.8.2020 (Webnoviny.sk) - Niekdajšia hviezda svetového biatlonu Daria Domračevová (34) bola dlhoročná členka bieloruskej tajnej služby, ekvivalentu niekdajšej sovietskej KGB. Agentkou bola do roku 2014 a mala hodnosť poručík.

Kariéru ukončila po zimných olympijských hrách v Pjongčangu, kde pomohla bieloruskej štafete k zisku zlatých medailí v pretekoch na 4x 6 km.

Štvornásobná olympijská víťazka


Svojho času fenomenálna biatlonistka je štvornásobná olympijská šampiónka a dvojnásobná majsterka sveta.

Bielorusko je jedinou krajinou bývalého Sovietskeho zväzu, ktorá si zachovala názov svojej tajnej bezpečnostnej služby KGB, resp. po bielorusky KDB.

Všetky ostatné bývalé sovietske republiky tento názov zavrhli, keďže sa stal synonymom tajnej komunistickej polície a politického útlaku.

"Daria pracovala pre KGB do roku 2014, ale už tam nie je," vyhlásil mediálny pracovník bieloruského národného tímu v biatlone. Informuje o tom aj portál srbského denníka Blic.

Partnerka hviezdneho Nóra


Domračevová si počas kariéry pripísala aj 34 víťazstiev a celkovo 81 pódiových umiestnení vo Svetovom pohári. Na konte má jeden veľký glóbus a päť malých za jednotlivé disciplíny SP.

Niekdajšia veľká rivalka Anastasie Kuzminovej je životná partnerka ďalšieho bývalého skvelého biatlonistu, nórskeho fenoména Oleho-Einara Björndalena. Spolu vychovávajú trojročnú dcéru Xeniu.

V septembri 2019 sa Domračevová a Björndalen stali trénermi čínskej biatlonovej reprezentácie s cieľom čo najlepšie ju pripraviť na ZOH 2022 v Pekingu.

Viac k témam: biatlon, KGB Bieloruská tajná služba, tajný agent
Zdroj: Webnoviny.sk - Kuzminovej rivalka Daria Domračevová bola agentkou bieloruskej KGB s hodnosťou poručík © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.