Streda, 29. máj 2024
Mimoriadne správy

Kuzminová sa rozhodla pre návrat do súťažného kolotoča, bude štartovať na ME v Osrblí

 Webnoviny  10. október 2023  144  
Kuzminová sa rozhodla pre návrat do súťažného kolotoča, bude štartovať na ME v Osrblí

10.10.2023 (SITA.sk) - Anastasia Kuzminová oznámila návrat do biatlonového súťažného kolotoča. Ako referuje oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), trojnásobná olympijská šampiónka si dala pred seba novú výzvu a predstaví sa na januárových majstrovstvách Európy v Osrblí.

Rozhodnutie o návrate nebolo ľahké


Kuzminová oznámila koniec kariéry v októbri 2019. Odvtedy sa venovala práci s mládežou, pracovala v Dukle Banská Bystrica a ostatné dva roky je aj členka výkonného výboru SOŠV. Tvrdí, že jej rozhodnutie o návrate sa nerodilo ľahko.

"Môj návrat bude trošku iný. Doba, počas ktorej som pauzovala, bola dlhá. Trénujem v amatérskom štýle, ale chcem pripraviť telo tak, aby som urobila fanúšikom radosť. Urobím všetko pre to, aby som bola v januári pripravená. Je to pre mňa výzva a ja ju prijímam,“ povedala 39-ročná Kuzminová podľa webu sportovy.cas.sk.

Majstrovstvá Európy v biatlone


Osrblie bude od 24. do 28. januára 2024 dejiskom majstrovstiev Európy v biatlone. Na programe budú vytrvalostné, rýchlostné a stíhacie preteky aj súťaže miešaných štafiet.

Kuzminová vo Svetovom pohári vyhrala spolu 18 pretekov, až desať z nich bolo v šprinte. Na pódium sa celkovo postavila v SP 39-krát. Počas aktívnej kariéry získala šesť olympijských medailí - tri zlaté a tri strieborné.

Viac k témam: Biatlon, Majstrovstvá Európy v biatlone
Zdroj: SITA.sk - Kuzminová sa rozhodla pre návrat do súťažného kolotoča, bude štartovať na ME v Osrblí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.