Utorok, 21. september 2021
Malá oblačnosť  5,7 °C
Mimoriadne správy

Kriket sa usiluje o zaradenie do programu OH 2028, dostal by sa tam po vyše sto rokoch

 Webnoviny  10. august 2021  39
Kriket sa usiluje o zaradenie do programu OH 2028, dostal by sa tam po vyše sto rokoch

10.8.2021 (Webnoviny.sk) - Premiérovo od Paríža 1900 by sa do programu olympijských hier mohol vrátiť kriket. Medzinárodná kriketová rada (ICC) už začala pracovať na tom, aby sa tak stalo. Primárny cieľ je snaha o zaradenie do programu OH 2028 v americkom Los Angeles. Informáciu priniesol web BBC.com.

Podľa šéfa ICC Novozélanďana Grega Barclaya je záujem o návrat kriketu do programu OH v dlhodobom meradle, nie iba jednorázovo.

"Na celom svete máme viac ako miliardu fanúšikov a viac ako 90 percent z nich chce vidieť kriket na olympiáde. Kriket má silnú a vášnivú základňu priaznivcov. Z južnej časti Ázie máme približne 92 percent všetkých fanúšikov, ďalších približne 30 miliónov je ich z USA. Takmer všetci by radi videli svojich hrdinov bojovať o olympijské medaily," uviedol Barclay.

Kriket bol súčasťou novodobých OH iba v Paríži 1900. V prípade kriketu síce ide o dominantne mužský šport, no ICC pracuje aj na popularizácii medzi ženami v v roku 2022 na Hrách Commonwealthu v anglickom Birminghame bude hostiť ženský turnaj.

Viac k témam: kriket, olympijské hry
Zdroj: Webnoviny.sk - Kriket sa usiluje o zaradenie do programu OH 2028, dostal by sa tam po vyše sto rokoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.