Sobota, 4. máj 2024
Slnečno  20,4 °C

Košice sa po zaváhaní Slovana stali lídrom Tipsport ligy, Trenčín strelil Miškovcu päť gólov

Webnoviny  20. december 2019  263

20.12.2019 (Webnoviny.sk) - Košickí hokejsti v piatkovom 32. kole najvyššej slovenskej súťaže rozhodli o osude východniarskeho derby v predĺžení. Dva body im na ľade Michaloviec dvoma gólmi zabezpečil Dávid Skokan (2:1). Vďaka tomu sa v tabuľke dostali na líderskú pozíciu, keďže ich bratislavský konkurent neuspel v Poprade, kde prehral 1:2.

Nové zámky ukončili sériu prehier

Súboj dvoch tímov z posledných dvoch priečok Tipsport ligy vyznel na Liptove pre hostí z Nových Zámkov, ktorí zdolali domáci MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1, čím prerušili sériu troch zápasov bez víťazstva a svojmu protivníkovi uzatvárajúcemu poradie sa vzdialili na rozdiel piatich bodov.

Aj hokejisti Detvy prerušili sériu prehier, keď na svojom ľade otočili vývoj duelu proti MAC Budapešť. Víťazný gól pri výhre 4:3 dosiahol útočník Peter Zuzin.

Zvolen opäť nevyhral

Zvolen neuspel už v šiestom zápase za sebou. V súboji s Nitrou si vyrovnávajúcim gólom Allan McPhersona v 58. min na 2:2 síce vynútil predĺženie, ale v ňom rozhodol o zisku dvoch bodov pre hostí Samuel Buček.

Dobrú formu potvrdili hráči Dukly Trenčín, ktorí už v I. tretine ´vybavili´ Miškovec a napokon dosiahli pohodlné víťazstvo (5:1), štvrté v sérii.

Tipsport liga 2019/2020

• 32. kolo - piatok

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Mikron Nové Zámky 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 25. Huna (Petran, Kurali) - 7. Stupka (Fereta, Fábry), 30. Stupka (Fábry, Hatala), 60. Pospíšil

HC 07 WPC Koliba Detva - MAC Budapešť (Maď.) 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Góly: 1. Zuzin (Chovan), 22. Podešva (Žilka, Král), 32. Gašpar (Žilka), 55. Zuzin (Sýkora, Ščurko) - 8. Strech (Pozsgai), 20. Strech (McNally), 55. Pitt (Terbócs, Nagy)

HK Dukla Trenčín - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Góly: 7. Alderson (McCormack, Lapšanský), 12. Sádecký (Kajínek), 20. McCormack (Mikyska), 21. Alderson (Valach), 54. Hecl (Sádecký) - 55. Beach (P.Kiss, Galanisz)

HKM Zvolen - HK Nitra 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 18. Kelemen (Thompson, Betker), 58. McPherson (Betker, Trotter) - 8. Kollár (Scheidl, Buček), 18. Kollár (Scheidl), 63. Buček (Koyš)

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 24. Korhonen (Lalancette, Ventelä) - 28. Skokan (Haščák, Majdan), 65. Skokan (Haščák)

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 6. Paločko (Bjalončík, Kundrik), 52. Handlovský (Kozák) - 59. Zigo (Meszároš)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Košice sa po zaváhaní Slovana stali lídrom Tipsport ligy, Trenčín strelil Miškovcu päť gólov © SITA Všetky práva vyhradené.