Nedeľa, 5. máj 2024

Košice sa dostali na čelo ligy, Nitra si poriadne zavarila

Webnoviny  10. január 2017  240

BRATISLAVA 10. januára (WebNoviny.sk) - Hokejisti Košíc na domácom ľade zvíťazili nad Žilinou 4:1 v utorňajšej dohrávke 25. kola Tipsport ligy.

"Oceliari" získali vedenie už v prvej tretine, v ktorej skórovali Eduard Šedivý a Jiří Bicek, za hostí sa presadil iba Matúš Matis. Tridsaťosemročný krídelník východniarov Bicek pridal ďalší zásah v 33. min a konečnú podobu výsledku určil v 47. min Richard Jenčík.

Košičania sú so 79 bodmi na prvom mieste tabuľky vďaka lepšiemu skóre v porovnaní s Banskou Bystricou, ktorá však odohrala o zápas menej. Žiline so 61 bodmi patrí štvrtá priečka.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - dohrávka 25. kola - utorok:

HC Košice - MsHK Doxxbet Žilina 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 1. E. Šedivý (L. Nagy), 13. Bicek (Jenčík, Vašíček), 33. Bicek (Jenčík, Šmach), 47. Jenčík - 11. Matis (Š. Novotný, Stupka)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - R. Bednár, Gavalier, 2196 divákov

Zostavy:
Košice: Kopřiva - Deyl, M. Dudáš, Koch, E. Šedivý, Šmach, Jankovič, Vašíček, M. Novotný - L. Nagy, Boltun, Hričina - Tibor Varga, Suja, Spilar - J. Milý, Jenčík, Bicek - P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés
Žilina: T. Tomek - Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, Macejko, Drábek, Mendrej, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Š. Novotný, Matis - Gmitter, Ondruš, Rogoň

Hokejistom Nitry sa napokon nevypomstilo priebežné premrhanie trojgólového náskoku v Martine. Keď sa do polovice stretnutia presadili Eric Meland, Radoslav Macík a Marek Slovák, zdalo sa, že hostia pevným krokom smerujú za revanšom po prehre 3:4 z 30. decembra tiež na ľade MHC. Domáci však už do druhej sirény vyrovnali v rozpätí 1:32 min. Postarali sa o to Filip Surovka, v presilovke Radomír Heizer a napokon Sergej Korostin.

Úradujúci majster sa v záverečnej tretine pozviechal: v 45. min ho poslal do opätovného vedenia Henrich Ručkay a zverenci Andreja Kmeča si už postrážili tri body. V 56. min sa Martinčania radovali predčasne, ich zásah rozhodcovia neuznali pre vysokú hokejku. Nitra v štyroch tohtoročných vystúpeniach nazbierala maximálny možný počet bodov. Na tretej priečke zaostáva za Košicami aj Banskou Bystricou o dva body.

Martin vyšiel naprázdno v siedmom z ostatných ôsmich stretnutí, jedinou výnimkou bol spomenutý predsilvestrovský úspech. Na ôsmej priečke má pred deviatymi Novými Zámkami päť bodov a jeden duel k dobru.

MHC Martin - HK Nitra 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
Góly: 31. Surovka (Pokrivčák, Pulli), 32. Heizer (P. Koyš, Pulli), 33. Korostin (R. Varga) - 9. Meland (Macík, J. Štefanka), 24. Macík (Mezei, J. Štefanka), 25. Marek Slovák (Cope, Pupák), 45. H. Ručkay (Blackwater, Krištof)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Jonák - J. Tvrdoň, Výleta, 1455 divákov

Zostavy:
Martin: Dzubina (25. Ch. Pavlas) - P. König, Pacalaj, Pulli, Salija, Brňák, Rusina, M. Dvořák - Markovič, R. Dlouhý, Surovka - P. Koyš, Heizer, B. Rapáč - Korostin, Galamboš, R. Varga - R. Mráz, Pokrivčák, Jurášek
Nitra: Halo - Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, Meland, Versteeg, Piačka, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Cope - Blackwater, Krištof, H. Ručkay - Macík, J. Štefanka, J. Šiška - Šille, L. Paukovček, Bajtek

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po utorňajších dohrávkach:

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.