Utorok, 18. január 2022
Jasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Koronavírus v slovenskej atletickej výprave? Dvaja členovia museli ísť na olympiáde v Tokiu do karantény

 Webnoviny  22. júl 2021  92
Koronavírus v slovenskej atletickej výprave? Dvaja členovia museli ísť na olympiáde v Tokiu do karantény

22.7.2021 (Webnoviny.sk) - Dvaja členovia slovenskej atletickej výpravy pre olympijské hry v japonskom Tokiu sa ocitli v karanténe ako možné blízke kontakty osoby nakazenej koronavírusom z lietadla počas cesty do "krajiny vychádzajúceho slnka".

Ako informuje oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ), obe bližšie nešpecifikované osoby sú súčasťou tréningového kempu v Urajasu.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 


"Nejde o nič vážne, je to len preventívne opatrenie. Karanténa obom platí od 17. júla a potrvá do 30. júla. Pre oboch platia karanténne opatrenia - musia sa úplne izolovať od ostatných, s nikým sa nesmú stretávať, môžu však naďalej trénovať v čase, keď ostatní členovia výpravy nie sú na štadióne. Aj vzhľadom na fakt, že obe osoby boli zaočkované a majú za sebou aj šesť negatívnych PCR testov v krátkom čase za sebou, opatrenia sú miernejšie,“ informoval vedúci slovenskej atletickej výpravy na OH v Tokiu a šéftréner SAZ Martin Pupiš na webe atletika.sk.

Ako informuje SAZ, vedenie atletickej časti slovenskej výpravy dostalo informáciu o tom, že dvaja jej členovia boli možný blízky kontakt nakazenej osoby od "covidového" úradu vedenia mesta Urajasu, pričom informované bolo aj vedenie slovenskej olympijskej výpravy v olympijskej dedine priamo v Tokiu.

OH v Tokiu sa oficiálne začnú v piatok 23. júla a potrvajú do 8. augusta. Atletické súťaže sú na programe od 30. júla do 8. augusta.Viac k témam: karanténa, Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus v slovenskej atletickej výprave? Dvaja členovia museli ísť na olympiáde v Tokiu do karantény © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.