Sobota, 25. máj 2024
Mimoriadne správy

Južná Afrika štvrtýkrát po sebe vyhrala Majstrovstvá sveta v ragby, vo finále tesne zdolala Nový Zéland (video)

 Webnoviny  29. október 2023  157  
Južná Afrika štvrtýkrát po sebe vyhrala Majstrovstvá sveta v ragby, vo finále tesne zdolala Nový Zéland (video)

29.10.2023 (SITA.sk) -
Južná Afrika sa v nedeľu prebudila v radostnej nálade, ale s boľavými hlavami, oslavujúc svoje štyri po sebe nasledujúce víťazstvá na Majstrovstvách sveta v ragby. Vyhrali po napínavom zápase výsledkom 12-11 nad starými rivalmi z Nového Zélandu. Finále sa hralo v sobotu večer v Paríži.Ragby má v Južnej Afrike bezpochyby väčší význam než v akejkoľvek inej krajine na svete, pretože spojí ľudí rôznych rás a dokáže pozdvihnúť talentovaných jednotlivcov z chudoby. Ich štvrté víťazstvo na Majstrovstvách sveta z ôsmich turnajov, ktorých sa zúčastnili, bolo napínavé a nechýbala ani dávka šťastia. Ale to urobilo víťazstvo ešte sladším pre fanúšikov.


Prezident Cyril Ramaphosa, ktorý bol v Paríži na finále, uviedol, že zváži verejný sviatok, ak Springbokovia zdvihnú pohár. Hoci o tom nezaznelo ďalšie slovo, fanúšikovia si to vzali k srdcu. Predtým však stačili vykúpiť obchody s alkoholom a všetkým, čo treba na obľúbene miestne BBQ.
„Stronger Together" je heslo, ktoré nanovo ožilo v celej Južnej Afrike a v princípe všade, kde má juhoafrický tím svojich fanúšikov.


Viac k témam: juhoafrický prezident, Majstrovstvá sveta
Zdroj: SITA.sk - Južná Afrika štvrtýkrát po sebe vyhrala Majstrovstvá sveta v ragby, vo finále tesne zdolala Nový Zéland (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.