Pondelok, 3. október 2022
Väčšinou jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Johannes Thingnes Bö vyhral šprint mužov na 10 km. Zo Slovákov bol najlepší Bartko, ale nestačilo to

 Webnoviny  12. február 2022  50
Johannes Thingnes Bö vyhral šprint mužov na 10 km. Zo Slovákov bol najlepší Bartko, ale nestačilo to

12.2.2022 (Webnoviny.sk) - Nórsky reprezentant Johannes Thingnes Bö sa stal víťazom sobotňajších rýchlostných pretekov na 10 km na zimných olympijských hrách v Pekingu. Dvadsaťosemročný pretekár triumfoval o 25,5 s pred Francúzom Quentinom Fillonom Mailletom a 38,9 s pred starším bratom Tarjeom Böom.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu


J. T. Bö i Fillon Maillet získali v Pekingu medailu vo všetkých troch pretekoch. Nór má dve zlaté a jeden bronz, Francúz nazbieral zlato a dve strieborné.

Najlepšie umiestnenie mal Bartko


Ani jeden z kvarteta Slovákov sa nezmestil do 60. miesta. Slovensko tak nebude mať zastúpenie v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 12,5 kilometra. Najlepší spomedzi slovenských reprezentantov bol v šprinte Šimon Bartko.

Do cieľa prišiel s mankom 2:58,4 min a obsadil 65. priečku. Napriek trom trestným okruhom zdolal o 3,5 sekundy druhého najlepšieho Slováka Michala Šimu, ktorého s jedným trestným okruhom klasifikovali na 68. pozícii.

"Keďže v šprinte sú iba dve streľby, tri chyby nie sú veľmi dobrý výkon. Pripravil som sa nimi o stíhačku, a veľmi ma to mrzí. Ani bežecký výkon nebol ideálny. Necítil som sa dobre. Pred pretekmi som spadol na kostrč a pri behu ma to obmedzovalo," povedal Bartko pri mikrofóne RTVS.

Ďalší Slováci sa umiestnili až na konci


Zvyšní dvaja Slováci, Matej Baloga a Tomáš Sklenárik, sa umiestnili až medzi poslednými v 94-člennom štartovom poli. Baloga s jednou chybou na strelnici obsadil 85. miesto, Sklenárik s tromi nepresnými výstrelmi skončil o dve priečky nižšie.

Viac k témam: Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Johannes Thingnes Bö vyhral šprint mužov na 10 km. Zo Slovákov bol najlepší Bartko, ale nestačilo to © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.