Utorok, 9. marec 2021
Malá oblačnosť  -3,9 °C
Mimoriadne správy

Japonský premiér nepripúšťa ďalší odklad či zrušenie OH v Tokiu a tvrdí, že budú bezpečné

 Webnoviny   1. január 2020  49
Japonský premiér nepripúšťa ďalší odklad či zrušenie OH v Tokiu a tvrdí, že budú bezpečné

1.1.2021 (Webnoviny.sk) - Ani stále rastúci počet prípadov nákazy ochorením COVID-19 po celom svete nezmarí konanie OH a PH v japonskom Tokiu v lete 2021. V piatok to uviedol japonský premiér Jošihide Suga.

Viac o téme: Koronavírus


Olympijské a paralympijské hry mali Japonci hostiť už v lete 2020, no pandémia koronavírusu spôsobila odklad o jeden rok a zvýšenie nákladov o viac ako 2,3 miliardy eur.

Podľa premiéra budú hry bezpečné


V súvislosti s koronavírusom nie je výnimkou ani Japonsko a v ostatných dňoch tam len v hlavnom meste zaznamenali prvýkrát od vypuknutia pandémie štvorciferný denný prírastok nových prípadov nákazy ochorením COVID-19.

"Hry sa uskutočnia toto leto a budú bezpečné," povedal Jošihide Suga podľa BBC. Guvernérka Tokia Juriko Koikeová však varuje, že počet nových prípadov môže v blízkej budúcnosti exponenciálne rásť.

Japonská verejnosť je za zrušenie podujatia


Japonsko zaznamenalo už viac ako 3300 úmrtí zapríčinených koronavírusom. Japonská verejnosť je podľa prieskumu televízie NHK proti konaniu OH a PH v Tokiu v lete 2021, väčšina z nich je za zrušenie podujatia.

"Hry sa uskutočnia a budú symbolom globálnej solidarity," poznamenal Jošihide Suga.

Viac k témam: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, LPH Letné paralympijské hry 2020 v Tokiu, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Japonský premiér nepripúšťa ďalší odklad či zrušenie OH v Tokiu a tvrdí, že budú bezpečné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.