Utorok, 28. máj 2024
Zamračené  14,7 °C
Mimoriadne správy

Hráči zo siedmich klubov sa zúčastnia na Majstrovstvách Slovenska v paralympijskom športe boccia

 Webnoviny  14. október 2023  130  
Hráči zo siedmich klubov sa zúčastnia na Majstrovstvách Slovenska v paralympijskom športe boccia

14.10.2023 (SITA.sk) - V sobotu sa v Bratislave začali majstrovstvá Slovenska v paralympijskom športe boccia. Národný šampionát sa koná v športovej hale na Junáckej ulici.

Slovenskí reprezentanti


Verejnosť si tak môže pozrieť slovenských reprezentantov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú na európskych, ale aj svetových vrcholových podujatiach, vrátane paralympijských víťazov z kategórie BC4, ktorí sú považovaní za absolútnych lídrov. Majstrovstvá Slovenska potrvajú do nedele 15. októbra.

Informovala o tom Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, ktorá spolu so Slovenským zväzom postihnutých športovcov organizuje toto podujatie. Vstup na majstrovstvá SR je pre verejnosť počas celého víkendu voľný.

Hráči Česka, Slovinska aj Maďarska


Ako organizácia podotkla, v sobotu budú športovci súťažiť v kategórii jednotlivcov - BC1, BC2, BC3, BC4, BC5. V nedeľu budú o medailové pozície bojovať páry BC3, páry BC4, páry BC5 a tímy (BC 1, BC 2).

„Na domácom šampionáte sa zúčastnia hráči zo siedmich slovenských klubov. Šampionát pre kategórie páry a tímy je otvorený aj pre hráčov z iných krajín, čo využil hráči z Českej republiky, Slovinska a Maďarska,“ spresnila organizácia a doplnila, že súčasťou majstrovského Slovenska bude aj vyhlásenie výsledkov ankety Boccista roka 2022.

Viac k témam: boccia, paralympijský šport, zdravotne znevýhodnení športovci
Zdroj: SITA.sk - Hráči zo siedmich klubov sa zúčastnia na Majstrovstvách Slovenska v paralympijskom športe boccia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.