Nedeľa, 25. júl 2021
Zamračené  17,3 °C
Mimoriadne správy

História sa opakuje. Klasika Paríž-Roubaix v apríli nebude, opäť ju museli preložiť na jeseň

 Webnoviny   1. apríl 2021  62
História sa opakuje. Klasika Paríž-Roubaix v apríli nebude, opäť ju museli preložiť na jeseň

1.4.2021 (Webnoviny.sk) - Prestížna cyklistická klasika Paríž-Roubaix sa v roku 2021 napokon neuskutoční počas druhého aprílového víkendu, ale až v úvode októbra.

O odklade podujatia rozhodla Medzinárodná cyklistická únia (UCI) na základe aktuálne pandemickej situácii vo Francúzsku. Informuje o tom web cyclingnews.com.

Iba týždeň pred novým súťažným víkendom vo Francúzsku sa uskutočnia majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, ktoré bude hostiť neďaleké Belgicko.

"Pre UCI a celú cyklistiku je dôležité, aby sa podujatie konalo. Som preto rád, že sme našli nový vhodnejší termín. Paríž-Roubaix je jedným z hlavných monumentov v našom kalendári," uviedol prezident UCI David Lappartient.

Vlani sa preteky Paríž-Roubaix nekonali vôbec. Najprv ich z apríla odložili na záver októbra, ale druhá vlna pandémie koronavírusu spôsobila úplne zrušenie podujatia.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, Paríž-Roubaix, UCI Medzinárodná cyklistická únia
Zdroj: Webnoviny.sk - História sa opakuje. Klasika Paríž-Roubaix v apríli nebude, opäť ju museli preložiť na jeseň © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.