Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Hirscher si v Hofburgu prevzal Cenu „Romy“ a naznačil pokračovanie v kariére
VIEDEŇ 14. apríla (WebNoviny.sk) - Najúspešnejší zjazdár v histórii Svetového pohára Rakúšan Marcel Hirscher naznačil pokračovanie v kariére. Držiteľ ôsmich veľkých krištáľových glóbusov za celkový triumf vo SP bol jedným z ocenených na sobotňajšej slávnosti odovzdávania televíznych a filmových cien vo viedenskom Hofburgu. Prevzal si tam Cenu "Romy" za Televízny moment roka v Rakúsku.
Naznačil pokračovanie na svahoch
Bolo ním jeho triumfálne víťazstvo vo večernom slalome Svetového pohára v Schladmingu, keď druhému v celkovom poradí Francúzovi Alexisovi Pinturaultovi nadelil 1,21 s. V tej chvíli sedelo pri televíznych obrazovkách 1,8 milióna Rakúšanov, priamo v cieľovom priestore sa tiesnilo ďalších 40 000 ľudí.
"Presne o tom je táto cena. Lyžovanie sleduje nespočetne veľa fanúšikov prostredníctvom televíznej obrazovky a ja sa im chcem všetkým poďakovať. A verím, že to tak zostane aj v budúcnosti," uviedol 30-ročný rodák z Annabergu Hirscher, cituje ho aj portál laola1.at.
A potom si dovolil slová, ktoré indikujú jeho pokračovanie na súťažných svahoch. "Teším sa na leto, ale potom zasa príde zima a celý ten kolotoč odznova."
Štyri hviezdy sa so súťažením rozlúčili
Dvojnásobný olympijský víťaz a sedemnásobný majster sveta nedal po skončení uplynulej sezóny presnú odpoveď na otázku, či jeho závratná kariéra bude mať aj ďalšie pokračovanie.
Predtým viackrát vo svojich vyhláseniach naznačil, že bude záležať na tom, aké pocity bude mať z vlastného tela, na ktorom sa už prejavili roky v plnej záťaži na lyžiach.
"Som desať rokov v lyžiarskom cirkuse a každé ďalšie leto s prípravou na novú sezónu je náročnejšie. V lete teda uvidím, ako sa budem cítiť. Či moje telo zvládne ešte raz tú enormnú záťaž súvisiacu s prípravou aj celou novou sezónou," vyhlásil Hirscher približne pred mesiacom podľa ORF.
Na rozdiel od Hirschera definitívne zbohom súťažnému lyžovaniu po minulej zime povedali štyri žiarivé hviezdy tohto športu - Nór Aksel Lund Svindal, Američanka Lindsey Vonnová, Švédka Frida Hansdotterová a Nemec Felix Neureuther.
Zdroj: Webnoviny.sk - Hirscher si v Hofburgu prevzal Cenu „Romy“ a naznačil pokračovanie v kariére © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Peter Cehlárik dvakrát asistoval pri triumfe Providence, Rybár v AHL nezabránil prehre
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová