Utorok, 3. august 2021
Slnečno  13 °C
Mimoriadne správy

HC Nové Zámky zastavili tréningový proces, deväť hráčov je pozitívnych na koronavírus

 Webnoviny  25. september 2020  145
HC Nové Zámky zastavili tréningový proces, deväť hráčov je pozitívnych na koronavírus

25.9.2020 (Webnoviny.sk) - Hokejový klub HC Nové Zámky hlási deväť pozitívne testovaných hráčov na koronavírus. Tréningový proces účastníka Tipos extraligy bol zastavený, hráči sú v izolácii.

"Býci" prerušili tréningový proces už minulý týždeň a po 5 dňovej karanténe sa hráči i realizačný tím podrobili testovaniu.

“Určite ste postrehli, že sme v uplynulom týždni zrušili dva prípravné zápasy proti Žilinským Vlkom. Bolo to z dôvodu, že sa u niektorých hráčov prejavili príznaky ochorenia. Z tohto dôvodu sme postupovali zodpovedne, zrušili sme tréningový proces a po piatich dňoch karantény sme všetci absolvovali testy na koronavírus. Bohužiaľ, naše obavy sa potvrdili, a momentálne hlásime deväť pozitívne testovaných hráčov,” uviedol riaditeľ klubu Imre Valášek na oficiálnom webe hokejového klubu.

Klub je v úzkom kontakte s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Nových Zámkoch a situáciu intenzívne rieši. “Hráči sú izolovaní a dodržujú všetky pokyny. O prípadných zmenách a počtoch, ako aj možnému preloženiu našich úvodných ligových zápasov budeme včas informovať,” dodal Valášek, ktorý sa testovaniu podrobil aj sám a mal negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19.

Nové Zámky by sa mali v úvodnom kole Tipos extraligy 2020/2021 predstaviť v piatok 2. októbra vo Zvolene proti Banskej Bystrici.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - HC Nové Zámky zastavili tréningový proces, deväť hráčov je pozitívnych na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.