Pondelok, 1. marec 2021
Slnečno  8,2 °C
Mimoriadne správy

HC Košice majú káder a zverejnili už aj meno kapitána, bude ním skúsený útočník Michal Chovan

 Webnoviny   3. september 2020  105
HC Košice majú káder a zverejnili už aj meno kapitána, bude ním skúsený útočník Michal Chovan

3.9.2020 (Webnoviny.sk) - Ešte nedávno visel nad HC Košice veľký otáznik v súvislosti s účasťou v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži, aktuálne už "oceliari" majú káder a vo štvrtok zverejnili aj meno kapitána. Bude ním skúsený útočník Michal Chovan. Informuje o tom oficiálny klubový web."Mišo Chovan bol pre nás jednoznačná voľba. Jeho charakterové vlastnosti, hokejové zručnosti, skúsenosti a prirodzený rešpekt spoluhráčov ho predurčujú na to, aby bol dobrým kapitánom nášho omladeného mužstva. Na pozícii asistentov mu budú pomáhať dvaja skúsení odchovanci košického hokeja Tomi Slovák a Rado Deyl," informoval na klubovej webstránke športový riaditeľ, šéftréner mládeže a hlavný tréner klubu Jan Šťastný.

Najstarším členom košického kádra je 37-ročný bek Tomáš Slovák, ktorý bude jedným z asistentov Michala Chovana. Tridsiate narodeniny z 30-členného kádra majú za sebou aj brankár Jakub Sedláček (30), obrancovia Radek Deyl (30), Žiga Pavlin (35), David Růžička (32) a spomedzi útočníkov len Michal Chovan (32). V tíme je pritom aktuálne až 9 hokejistov, ktorí ešte nedovŕšili ani 20 rokov. Úplne najmladší je len 16-ročný brankár Rastislav Eliáš.

Viac k témam: hokejoví hráči, hokejový klub, kapitán
Zdroj: Webnoviny.sk - HC Košice majú káder a zverejnili už aj meno kapitána, bude ním skúsený útočník Michal Chovan © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.