Nedeľa, 22. marec 2026
Mimoriadne správy
- Americkí vojenskí inštruktori používajú v Nigérii drony len na prieskum a zber informácií
- Szijjartó volal počas stretnutí EÚ Lavrovovi, kontakt vyvoláva medzi členskými štátmi obavy
- Prelomové vyhlásenie z Teheránu, Irán potvrdil vojenskú spoluprácu s Ruskom a Čínou
- Ukrajina sa bráni naplno. Na Rusko vyslala v noci stovky dronov, hlásia zranených aj škody
- Ministerka kultúry Šimkovičová odhalila na Pamätnom cintoríne Campo Verano v Ríme bustu generála Milana Rastislava Štefánika – FOTO
Hamilton má stále problémy s dýchaním, pre koronavírus aj výrazne schudol
13.12.2020 (Webnoviny.sk) - Britský šampión motoristickej formuly 1 Lewis Hamilton priznal, že po prekonaní koronavírusu stále pociťuje následky ochorenia COVID-19 predovšetkým pri dýchaní. Tridsaťpäťročný pretekár musel vynechať predchádzajúcu Veľkú cenu Sachíru v Bahrajne pre dva pozitívne testy, no stihol sa zotaviť pred poslednou tohtosezónnou VC Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.
"Nie som stopercentne pripravený. Naozaj mi je ľúto tých, ktorých vážne zasiahol COVID-19, ktorí pre túto chorobu stratili blízkych... Toto je hrozný vírus. Zatiaľ sa necítim úplne zdravý, stále to cítim na mojich pľúcach," povedal Hamilton pre televíznu stanicu Sky Sport, citoval ho aj web sportowefakty.wp.pl.
Sedemnásobný majster sveta prezradil, že koronavírus ho vyčerpal hlavne fyzicky. "Snažil som sa čo najviac spať, ale nebolo to ľahké. Navyše som dosť schudol. Nie som kondične na takej úrovni, ako keď som naposledy súťažil," skonštatoval Hamilton.
Aj skrátenú sezónu 2020 MS F1 však Hamilton pretvoril na svoj obraz. Triumf na VC Bahrajnu pred dvoma týždňami bol jeho jedenásty z dovtedy pätnástich tohtosezónnych pretekov MS F1. V predstihu si zabezpečil siedmy titul majstra sveta, ktorým sa vyrovnal nemeckej legende Michaelovi Schumacherovi. Na konte má aj 95 víťazných pretekov, čo je ďalší rekordný zápis.
Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Hamilton má stále problémy s dýchaním, pre koronavírus aj výrazne schudol © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Real ukončil víťaznú šnúru Atlética, Zidane hovorí o skvelom týždni a z hráčov je nadšenýNasledujúci článok
Federer možno nestihne úvodný grandslamový turnaj sezóny Australian Open
Ministerka kultúry Šimkovičová odhalila na Pamätnom cintoríne Campo Verano v Ríme bustu generála Milana Rastislava Štefánika – FOTO
Rada FPU jednostranne rozhodla o zrušení platných viacročných zmlúv. Sú ohrozené festivaly Viva Musica!, Biela noc a ďalšie podujatia?
Nezávislé štátne inštitúcie čelia rastúcemu tlaku, predsedovia NKÚ a PMÚ žiadajú od prezidenta podporu pre ich samostatnosť – FOTO