Nedeľa, 25. júl 2021
Zamračené  17,3 °C
Mimoriadne správy

Gymnastka Mokošová obsadila na ME v Lausanne vo viacboji skvelé miesto, neobhájila však bronz na bradlách

 Webnoviny  24. apríl 2021  91
Gymnastka Mokošová obsadila na ME v Lausanne vo viacboji skvelé miesto, neobhájila však bronz na bradlách

24.4.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka Barbora Mokošová obsadila vo finále viacboja na majstrovstvách Európy v športovej gymnastike vo švajčiarskom Lausanne konečnú 18. priečku. Za vystúpenia na jednotlivých náradiach nazbierala dovedna 49,999 bodu, o 0,699 bodu menej ako v stredajšej kvalifikácii. V stredu jej patrila 24. pozícia a do finále vstupovala ako 21. žena poradia, poskočila tak o tri stupienky v klasifikácii.

Vo finále Mokošovej najviac vyšiel preskok (13,266 b.), nasledovali tradične silné bradlá (13,200) a trochu menej vydarené výkony na kladine (11,600) a v prostných (11,933).

Tréner je spokojný


"Opäť veľký úspech a veľká spokojnosť, zlepšenie z kvalifikácie a konečné 18. miesto na majstrovstvách Európy vo viacboji v obrovskej konkurencii 38 štátov, pri účasti viac ako 100 gymnastiek. Keď sa vyspelé štáty počas pandémie COVID-19 pripravovali vo svojich bublinách, my sme improvizovali a hľadali, ako a kde sa dá trénovať. Nehovoriac o tom, že mať dve významné podujatia v krátkom čase po sebe (ME v decembri 2020 a opäť apríl 2021, pozn.) a udržať si formu, je veľmi náročné. Barča opäť ukázala svoje veľké majstrovstvo, skúsenosti a bojovnosť. Trikrát predviedla celý viacboj na ME bez väčšej chyby v rozpätí piatich dní a s výborným umiestnením. Navyše nám pre COVID-19 chýbala pomoc rozhodkyne a fyzio, tak to bolo ozaj náročné. Barči patrí veľké poďakovanie za bojovnosť," cituje trénera Martina Zvala oficiálny web Slovenskej gymnastickej federácie (SGF).

Išla obhajovať bronz


Mokošová do Lausanne cestovala v pozícii obhajkyne bronz na bradlách, no tentokrát sa na žiadnom z náradí neprebojovala medzi osmičku finalistiek nepostúpila. Na bradlách obsadila 19. pozíciu, na kladine 26. miesto a v prostných 37. stupienok. V preskoku v stredu absolvovala len jeden pokus (12,966 b.) a nefiguruje v konečnom hodnotení. Už istá účastníčka OH v Tokiu Mokošová bola jedinou slovenskou športovkyňou na ME.

Zlatú medailu získala suverénna Ruska Viktoria Listunovová (56,731), striebro jej krajanka Angelina Melnikovová (55,432) a bronz putuje do Veľkej Británie zásluhou Jessicy Gadirovej (55,100).

Viac k témam: ME v športovej gymnastike
Zdroj: Webnoviny.sk - Gymnastka Mokošová obsadila na ME v Lausanne vo viacboji skvelé miesto, neobhájila však bronz na bradlách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.